انتظار بانک روسیه برای رشد بازار کریپتو

بانک مرکزی روسیه با استناد به برخی از مزایای آنها، افزایش انتشار دارایی‌های دیجیتال را پیش‌بینی می‌کند. مقام پولی گزارشی را منتشر کرده است که در آن پیشرفت‌های حاصل از صنعت رو به رشد را ارائه کرده و چشم‌انداز توسعه بیشتر آن را ارزیابی کرده است.

 

بانک مرکزی روسیه گزارشی درباره بازار دارایی‌های دیجیتال منتشر کرد

بانک مرکزی روسیه (CBR) انتظار دارد حجم دارایی‌های مالی دیجیتال (DFA) صادر شده در این کشور در آینده به میزان قابل توجهی افزایش یابد. رگولاتور معتقد است که رشد با شفافیت و سهولت استفاده از این ابزارهای جایگزین تسهیل خواهد شد.

 

طبق گزارشی به نقل از صفحه کریپتویی پورتال خبری تجاری RBC، این بانک همچنین ظهور انواع جدیدی از دارایی‌های دیجیتال را پیش‌بینی می‌کند که در بازار مالی سنتی مشابهی ندارند و نیازهای خاص مشاغل را برآورده می‌کنند.

 

DFA، به عنوان یک اصطلاح قانونی، با قانون دارایی‌های مالی دیجیتال روسیه معرفی شد که در ژانویه ۲۰۲۱ لازم‌الاجرا شد. این قانون هنوز تنها قانونی است که تا حدی در مورد دارایی‌های دیجیتال اعمال می‌شود، حداقل آنهایی که صادرکننده دارند، برخلاف ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز مانند بیت کوین که هنوز در روسیه تنظیم نشده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا