نظر تحلیلگران بانک روسیه درباره کاهش ارزش دلار

گزارشی از بخش تحقیقات بانک روسیه نشان می‌دهد که به دلیل ساختار قراردادهای تجارت خارجی، کنار گذاشتن استفاده از دلار آمریکا برای تسویه پرداخت‌ها دشوار خواهد بود. تحلیلگران دریافتند که قراردادها اغلب به دلار آمریکا بسته می‌شود و بیشتر معاملات همچنان با ارائه‌دهندگان کشورهای غیردوست منعقد می‌شود.

 

تحلیلگران بانک روسیه معتقدند که کاهش ارزش دلار آمریکا ممکن است دشوار باشد

تحلیلگران بانک روسیه دریافته اند که کنار گذاشتن دلار آمریکا برای تسویه تجارت خارجی به دلیل ساختار قراردادهای تجاری ساده نخواهد بود. این تحلیل از گزارشی با عنوان بررسی بخش مالی و ابزارهای مالی روسیه که توسط بانک روسیه در ۱۱ آپریل منتشر شد، به دست می‌آید که خطراتی را که این کشور ممکن است به دلیل تحریم‌های ایالات متحده همچنان با آن مواجه باشد، بررسی می‌کند.

 

در این گزارش آمده است که به سختی می‌توان استفاده از دلار یا یورو را کنار گذاشت، بدون اینکه قراردادهای وارداتی به پرداخت‌ها به روبل یا ارز کشورهای دوست منتقل شود. گفته می‌شود دلیل این امر در نحوه فرمول‌بندی قیمت‌های قرارداد واردات به دلار و یورو و اینکه چگونه اکثر ارائه‌دهندگان هنوز ترجیح می‌دهند پرداخت‌ها را به ارز کشورهای دوست دریافت کنند، نهفته است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا