اخبار جهان

موافقت CBR با قانون پرداخت‌های فرامرزی کریپتویی

بانک روسیه (CBR) که از لحاظ تاریخی با ایده استفاده از کریپتو به عنوان یک روش پرداخت مخالف است، بنا به گزارش‌ها موافقت کرده است که به دلیل تغییرات ژئوپلیتیکی، امکان پرداخت برون‌مرزی در کریپتو را فراهم کند. خبرگزاری محلی TASS در ۵ سپتامبر گزارش داد که بانک مرکزی روسیه در حال بازنگری در رویکرد تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال است و با وزارت دارایی برای قانونی کردن کریپتو برای پرداخت‌های فرامرزی به توافق رسیده است.

 

بانک مرکزی روسیه اعتراف کرده است که پرداخت‌های فرامرزی به صورت کریپتو در شرایط ژئوپلیتیک فعلی اجتناب‌ناپذیر است

معاون وزیر دارایی الکسی مویزف گفته است که بانک روسیه و وزارت دارایی انتظار دارند به زودی پرداخت‌های فرامرزی در رمزارز را قانونی کنند. مویزف اهمیت فعال کردن خدمات رمزنگاری محلی در روسیه را تشریح کرد و خاطرنشان کرد که بسیاری از روس‌ها برای باز کردن کیف‌پول رمزنگاری به پلتفرم‌های خارجی متکی هستند.

 

این مقام مسئول گفت:

این کار در روسیه با مشارکت نهادهای تحت نظارت بانک مرکزی که موظف به رعایت الزامات مبارزه با پولشویی (AML) و شناخت مشتری خود (KYC) هستند، ضروری است.

 

قانونگذاران روسی از لحاظ تاریخی با ایده استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان روش پرداخت مخالف بوده اند. در سال ۲۰۲۰، روسیه یک قانون بزرگ رمزنگاری به نام On Digital Financial Assets به تصویب رساند که استفاده از ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC) را برای اهداف پرداخت به طور رسمی ممنوع کرد. بانک روسیه در مورد ایده پرداخت با ارزهای رمزنگاری شده تردید دارد زیرا می‌خواست از روبل روسیه به عنوان تنها ارز قانونی در این کشور محافظت کند.

 

ایده پرداخت‌های رمزنگاری برای معاملات ملی در روسیه در اواخر سال ۲۰۲۱ مطرح شد. سپس، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفت که استفاده از رمزارز برای تجارت منابع انرژی مانند نفت و گاز هنوز زود است.

 

 

وضعیت ظاهراً در بحبوحه تحریم‌های اقتصادی غرب پس از حمله روسیه به اوکراین تغییر کرده است. در ماه می، وزیر صنعت و تجارت اعلام کرد که روسیه دیر یا زود پرداخت‌های رمزنگاری را قانونی می‌کند. الویرا نابیولینا، رئیس بانک روسیه نیز بعداً پیشنهاد کرد که رمزارز می‌تواند برای پرداخت‌های فرامرزی استفاده شود، اما تنها در صورتی که رمزارز وارد سیستم مالی داخلی روسیه نشود.
امتیاز دهید

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا