بانک مرکزی روسیه دوباره سطح نرخ بهره را حفظ کرد

بانک روسیه تصمیم گرفت نرخ بهره را در بحبوحه تورم معتدل در سطح ۷.۵ درصد نگه دارد، که در آپریل به صورت سالانه ۲.۵ درصد برآورد شد، اگرچه ممکن است این نرخ در اواخر سال جاری تغییر کند. مقام پولی پیش‌بینی خود را برای اقتصاد روسیه بهبود بخشید و اکنون رشد کاملاً مثبت و تا ۲.۰ درصد برای سال ۲۰۲۳ را انتظار دارد.

 

بانک روسیه برای پنجمین بار متوالی نرخ بهره را بدون تغییر می‌گذارد

بانک مرکزی روسیه (CBR) در جلسه هیئت مدیره خود در روز جمعه، نرخ بهره اصلی خود را در سطح فعلی ۷.۵ درصد نگه داشت. این رقم از سپتامبر ۲۰۲۲ بدون تغییر باقی مانده است. تنظیم‌کننده تصمیم خود را با تورم متوسط توضیح داد.

 

روزنامه معتبر تجاری روسیه کومرسانت در گزارشی اشاره کرد:

به دلیل اثر پایه بالا، تورم سالانه در روسیه به طور قابل توجهی کاهش یافت، به ۳.۵٪ در ماه مارس، از ۱۱٪ در فوریه و تا ۲۴ آپریل ۲.۵٪ برآورد شده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا