محدودیت‌های برداشت نقدی CBN کاهش یافت

تنها یک ماه پس از اعلام محدودیت برداشت نقدی به کمتر از ۵۰ دلار در هفته، بانک مرکزی نیجریه در ۲۱ دسامبر گفت که افراد می‌توانند از ۹ ژانویه ۲۰۲۳ معادل ۱,۱۲۰ دلار در هفته برداشت کنند. بانک مرکزی گفت افراد و سازمان‌های شرکتی که مبالغی را بیش از محدودیت‌های جدید برداشت می‌کنند، ملزم به پرداخت هزینه‌های پردازش به ترتیب ۳ و ۵ درصد خواهند بود.

 

فشار ارز دیجیتال CBN

بانک مرکزی نیجریه (CBN) اعلام کرده است که از ۹ ژانویه ۲۰۲۳، مشتریان بانکی انفرادی می‌توانند معادل ۱۱۲۰ دلار (۵۰۰۰۰۰ N) در هفته برداشت کنند که از سقف ۵۰ دلاری معرفی شده در ۶ دسامبر بیشتر است. برای سازمان‌های شرکتی، CBN گفت که میزان برداشت نقدی به ۱۱,۲۰۰ دلار محدود می‌شود که تقریباً ده برابر بیشتر از حد اعلام شده قبلی است.

 

در بخشنامه جدیدی به روسای مؤسسات مالی، CBN که برای پذیرش گسترده‌تر ارز دیجیتال خود فشار می‌آورد، گفت تصمیمش برای بازنگری محدودیت‌های برداشت نقدی بر اساس بازخورد دریافتی از سهامداران بوده است. این بانک افزود در حالی که برای جامعه‌ای بدون نقدینگی فشار می‌آورد، همچنان به نقشی که پول نقد ایفا می‌کند، به ویژه در جوامع محروم، توجه دارد.

 

در بیانیه بانک مرکزی آمده است:

CBN نقش حیاتی پول نقد در حمایت از جوامع محروم و روستایی را به رسمیت می‌شناسد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا