اخبار جهاناخبار ارز دیجیتال

بانک مرکزی کنیا ادعاهای ریگاتی گاچاگوا را رد کرد

به نظر می‌رسد بانک مرکزی کنیا، معاون جدید رئیس جمهور کنیا، ریگاتی گاچاگوآ، را پس از رد ادعاهای بانک مرکزی این کشور، مبنی بر کمبود ارز خارجی کافی برای واردات نفت، مورد سرزنش قرار داده است. به گفته این بانک، تمام ارز مورد استفاده در معاملات خصوصی و واردات نفت از بانک‌های تجاری تامین می‌شود.

 

بانک مرکزی فقط منابع فارکس را برای دولت تامین می‌کند

بانک مرکزی کنیا به اظهارات ریگاتی گاچاگوآ، معاون رئیس‌جمهور این کشور که حاکی از نداشتن ذخایر ارزی برای واردات سوخت این کشور آفریقای شرقی است، واکنش نشان داده است. این بانک در بیانیه‌ای اعلام کرد که ارز را برای معاملاتی غیر از دولت ملی تامین نمی‌کند.

 

به گفته این بانک، تمام ارز موارد استفاده در معاملات خصوصی و واردات نفت از بانک‌های تجاری تامین می‌شود. در بیانیه این بانک آمده است که این امر از زمان آزادسازی کامل بازار ارز در دهه ۹۰ وجود داشته است.

 

علاوه بر این، بانک مرکزی کنیا (CBK) اصرار داشت که موظف است به الزامات قانون بانک مرکزی این کشور پایبند باشد. این قانون که به عنوان قانون بانک مرکزی کنیا بحش ۲۶ شناخته می‌شود، الزام می‌کند:

CBK همیشه بهترین تلاش خود را برای حفظ ذخیره دارایی‌های خارجی به میزان کل حداقل ارزش واردات چهار ماهه به‌عنوان ثبت و میانگین سه سال گذشته به کار می‌گیرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا