CBDC یا استیبل کوین؟

رئیس سابق CFTC می‌گوید استیبل‌کوین‌های خصوصی دارای همه خطرات مشابه CBDC هستند. کریستوفر جیانکارلو، رئیس سابق کمیسیون معاملات کالاها و معاملات آتی (CFTC) فکر می‌کند که مخالفان آشکار ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) عمدتاً وقت خود را تلف می‌کنند. در طی یک سخنرانی در Consensus 2023 در روز چهارشنبه، او استدلال کرد که دلارهای دیجیتالی تحت حمایت دولت تا حد زیادی اجتناب‌ناپذیر هستند و مطمئناً در جهان در کنار استیبل کوین‌های بازار خصوصی وجود خواهند داشت.

 

رشد CBDCها

این سیاستمدار سابق که معمولاً به عنوان پدر کریپتو شناخته می‌شود، گفت که پول آنقدر مهم است که به بانک‌های مرکزی سپرده شود.

 

جیانکارلو گفت:

پول به همان اندازه که یک ساختار دولتی است، یک ساختار اجتماعی است. موفقیت پول فیات ناشی از اعتماد و رضایت شهروندان عادی است که برای آن ارزش قائل هستند.

 

به این ترتیب، جیانکارلو خواستار بحث و آزمایش در داخل ایالات متحده شد که چگونه یک CBDC ممکن است راه‌اندازی شود، از جمله ارزش‌هایی که باید تجسم کند. بیش از ۱۰۰ دولت خارجی از جمله ۱۹ عضو گروه ۲۰ در حال بررسی چنین فناوری‌هایی هستند.

 

وی افزود:

چه ایالات متحده یک دلار دیجیتال مستقر کند یا نه، CBDC در راه است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا