استیبل کوین جایگزین CBDC در بانک کره‌ جنوبی

بانکی در کره‌ جنوبی استیبل کوین جایگزین CBDC قصد دارد در مورد گواهی‌های سپرده تحقیق کند، در حالی که بخش تحقیقات Woori Bank به تازگی گزارشی در مورد این توکن‌ها منتشر کرده است.

 

استیبل کوین جایگزین CBDC در بانک کره‌ جنوبی

چندین بانک خصوصی در کره جنوبی در حال بررسی پتانسیل فناوری سپرده توکن شده، جایگزینی برای استیبل کوین‌های خصوصی و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) هستند.

طبق گزارشی از Maeli Business News کره، هانا بانک و ووری بانک هر دو شرکت خصوصی با دفتر مرکزی در سئول به توکن‌های به اصطلاح “گواهی سپرده” (CD) علاقه نشان دادند. سی دی‌ها سپرده‌های بانکی توکن شده‌ای هستند که روی بلاکچین قرار می‌گیرند و بدون ایجاد اختلال در سیستم بانکی موجود، جایگزین اسکناس‌ها و سپرده‌های مرسوم می‌شوند. سی دی‌ها همچنین نیاز به تأیید هویت با استانداردهای مشابه هر خدمات بانکی سنتی دارند.

بانک Hana قصد دارد در مورد توکن‌های CD تحقیق کند، در حالی که بخش تحقیقات Woori Bank اخیراً گزارشی در مورد توکن‌ها منتشر کرده است. از دیدگاه بانک‌داران، به نظر می‌رسد سی دی‌ها معایب کمی دارند. همان‌طور که گزارش مشخص می‌کند، علاقه به آن‌ها ناشی از اضطرابی است که شکست‌های استیبل کوین در سال ۲۰۲۲ در بین تنظیم‌کنندگان مالی ایجاد کرد. به گفته بانک‌داران ارشد ناشناس که در این گزارش آمده است:

“توکن‌های سی‌دی از دیدگاه بانک‌ها پایدار تلقی می‌شوند زیرا تفاوت قابل‌توجهی با سیستم فعلی ندارند.”

منبع: cointelegraph

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا