شهادت کارولین الیسون علیه SBF

در ۲۳ دسامبر ۲۰۲۲، متیو راسل لی از Inner City Press رونوشت اقرار گناه کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research را منتشر کرد. الیسون در اظهارات خود توضیح می‌دهد که او مدیر عامل شرکت Alameda بوده است و تحت این نقش‌ها مستقیماً به مدیر عامل سابق FTX به نام Sam Bankman Fried (SBF) گزارش می‌داد. شهادت مدیر عامل سابق آلامدا نشان می‌دهد که او از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۲ کاملاً آگاه بوده است که Alameda Research به یک تسهیلات استقراضی ویژه دسترسی دارد که به شرکت اجازه می‌دهد خط اعتباری نامحدودی را با وثیقه صفر حفظ کند. به گفته الیسون، تسهیلات استقراضی وجوه مشتریان FTX بود.

 

کارولین الیسون: رفتار نادرست FTX با Alameda و اختلاط سرمایه مشتریان از همان ابتدا آغاز شد

پس از افشای مهر و موم توافق نامه اعتراف کارولین الیسون، متیو راسل لی، گزارشگر اینر سیتی پرس، طوفانی توییتی منتشر کرد که در آن تصاویری از متن اقرار مجرمیت بدون مهر الیسون منتشر شد. راسل لی گفت که دادخواست محاکمه به صورت مخفیانه برگزار شد و تا امروز که بنکمن فراید با وثیقه ۲۵۰ میلیون دلاری آزاد شد، محاکمه نشد. اگر شهادت الیسون درست باشد، این سند تعدادی از تخلفات را برجسته می‌کند که هم مدیران FTX و هم Alameda از سال ۲۰۱۹ در آن شرکت کرده اند.

 

جزئیات شهادت الیسون:

از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۲، من می‌دانستم که Alameda به یک تسهیلات استقراضی در FTX.com، صرافی ارزهای دیجیتال که توسط آقای Bankman Fried اداره می‌شود، دسترسی داشت. متوجه شدم که مدیران تنظیمات خاصی را در حساب FTX.com Alameda اعمال کرده اند که به Alameda اجازه می‌دهد تعادل منفی را در ارزهای فیات و ارزهای دیجیتال حفظ کند. از نظر عملی، این ترتیب به Alameda امکان دسترسی به خط اعتباری نامحدود را بدون نیاز به ارسال وثیقه، بدون نیاز به پرداخت سود در مانده‌های منفی و بدون اینکه مشمول مارجین فراخوان یا پروتکل‌های انحلال FTX.com باشد، می‌دهد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا