گزارشی برای اجرای Rollupها توسط بنیان‌گذار کاردانو

چارلز هاسکینسون، بنیانگذار Cardano گزارشی برای اجرای Rollupها ارائه کرد. وی به روز رسانی جالبی را در مورد اجرای rollupها برای شبکه کاردانو ارائه کرد.

 

اجرای Rollupها توسط بنیان‌گذار کاردانو

در ماه آوریل، هاسکینسون در مورد انتشار ZK-rollups در Cardano اشاره کرد و افزود که یک “طرح زیبا” در انتظار کاردانو است. وی در پاسخ به سوال کاربر دیگری در توییتر، بنیان‌گذار Cardano از پروژه‌های زنجیره جانبی که نیاز به rollup دارند، صحبت کرد.

هاسکینسون افزود:

“این پیاده‌سازی در یک برنامه زمان‌بندی شده بسیار پر شتاب انجام می‌شود و Midnight به عنوان اولین هدف در نظر قرار گرفته است.”

سال گذشته، سازنده Cardano Input Output Global، بلاکچین حریم خصوصی Midnight را معرفی کرد که به عنوان زنجیره جانبی بلاکچین کاردانو عمل خواهد کرد. Midnight از رمزنگاری با دانش صفر (اثبات ZK) و ترکیبی از محاسبات خصوصی و عمومی برای ارائه یک اکوسیستم غیرقابل اعتماد استفاده می کند که از داده‌های شخصی و تجاری حساس محافظت می‌کند و در عین حال سازگار است. موارد استفاده ممکن است شامل گردش کار مالی، داده‌های مراقبت‌های بهداشتی و عملیات زنجیره تامین باشد.

کاردانو راه‌حل‌های لایه ۲ را افزایش می‌دهد. چون Cardano در توسعه راه‌حل‌های لایه ۲ پیشرفت زیادی کرده است؛ به ویژه راه‌حل‌های زنجیره جانبی و راه‌حل‌های خارج از زنجیره (مانند مجموعه ZK)، که به طور مستقل در کنار بلاکچین اصلی اجرا می‌شوند. زنجیره جانبی EVM توسعه یافته توسط IOG در فوریه سال جاری در شبکه آزمایشی عمومی راه‌اندازی شد و به جامعه اجازه می‌دهد تا dApps را مستقر کند، قراردادهای هوشمند ایجاد کند و توکن‌ها را بین زنجیره‌های محیط آزمایش جابجا کند.

منبع: U.TODAY

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا