اخبار ارز دیجیتالاخبار آلت‌کوین‌ها

بنیانگذار Cardano در UST Collapse: بازارها تحت استرس بهترین تعریف می شوند

چارلز هاسکینسون، بنیانگذار Cardano معتقد است که بازارها در شرایط استرس به بهترین شکل تعریف می شوند، زیرا Terra و بنیانگذار آن، Do Kwon، پس از فروپاشی UST تحت گرما قرار می گیرند. استیبل کوین الگوریتمی Terra، UST، پس از از دست دادن پیوند خود، در تاریخ ۱۰ می، به پایین‌ترین سطح ۰.۶۱ دلار سقوط کرد. دارایی بومی Terra، LUNA، نیز بیش از ۵۰ درصد کاهش یافت زیرا این حادثه احساسات منفی را در بین دارندگان Terra دامن زد.

چالش UST در آخر هفته زمانی رخ داد که صدها میلیون UST بر روی Anchor، پلتفرم وام دهی بومی Terra، و همچنین Curve و Binance فروخته شد که منجر به اتهامات “حمله هماهنگ” به استیبل کوین UST شد.

روز دوشنبه، بنیاد لونا (LFG) اعلام کرد که اقداماتی را برای “دفاع فعالانه از ثبات” UST انجام می دهد. این شامل وام ۷۵۰ میلیون دلاری بیت کوین به شرکت های تجاری برای “محافظت از میخ UST” و ۷۵۰ میلیون دلار دیگر برای خرید بیت کوین بیشتر “با عادی شدن شرایط بازار” است. اما این امر نتوانست اوضاع را آرام کند.

در حالی که همه اینها در جریان بود، کارشناسان ارزهای دیجیتال UST را مورد انتقاد قرار دادند و وضعیت غیرمتمرکز آن را زیر سوال بردند. نگرانی‌ها در مورد دوام مدل اقتصادی UST در حالی که این مدل برای حفظ میخ ۱ دلاری خود مبارزه می‌کند، دوباره ظاهر شده است.

 

استیبل کوین‌ها برای حفظ ارتباط با ارزش ارزهایی مانند دلار آمریکا طراحی شده‌اند و انواع سنتی این توکن‌ها توسط دارایی‌های فیات پشتیبانی می‌شوند. از سوی دیگر، UST یک استیبل کوین الگوریتمی بدون پشتوانه دارایی است و برای حفظ ارزش خود به تجارت و مدیریت خزانه داری متکی است.

اگرچه استیبل کوین الگوریتمی Terra، UST، ممکن است اولین موردی باشد که معرفی می‌شود، اما بعید است که آخرین باشد، زیرا چندین بلاک چین در حال آزمایش این مفهوم هستند. TRON اخیراً استیبل کوین الگوریتمی خود، USDD را راه اندازی کرده است.

Djed، یک استیبل کوین الگوریتمی غیرمتمرکز برای Cardano، که توسط IOG توسعه یافته و توسط COTI منتشر شده است، اخیراً در شبکه آزمایشی عمومی منتشر شد. چارلز هاسکینسون، بنیانگذار Cardano، این را به عنوان یک نقطه عطف مهم برای استیبل کوین های الگوریتمی ذکر می کند.

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا