هشدار برنده بخت آزمایی کانادا درباره کلاهبرداری

اسکات گورنی، برنده بخت آزمایی کانادا، تایید کرده است که کلاهبردارانی که در فیس بوک هویت وی را جعل کرده اند، قربانیان ناآگاه بیت کوین را فریب داده اند. برای مقابله با کلاهبرداران، گورنی گفت که پذیرش یا ارسال درخواست دوستی در پلتفرم شبکه اجتماعی را متوقف کرده است.

 

خیلی خوب برای واقعی بودن

اسکات گورنی، برنده جکپات لوتو مکس کانادایی، گفته است افرادی که از نام او استفاده می‌کنند از کاربران شبکه‌های اجتماعی می‌خواهند که بیت کوین اهدا کنند، احتمالا کلاهبردار هستند. گورنی که ۵۵ میلیون دلار برنده شد، تأیید کرد که یکی از افراد به او گفته است که آنها ۳۰۰ دلار بیت کوین را به دست یک هنرمند کلاهبردار که جعل هویت برنده لاتاری بوده است، از دست داده اند.

 

طبق گزارش‌ها، برای فریب قربانیان، هنرمندان کلاهبردار از حساب‌های جعلی فیس‌بوک استفاده می‌کنند که در آن‌ها گورنی نشان داده می‌شود که چک لاتاری را در دست دارد. طبق گزارشی در Times Colonist، یک نفر پس از تماس با یکی از حساب‌های جعلی، بیت کوینی به ارزش ۴۵۰ دلار را از دست داد. با این حال، گورنی در پیام خود به افرادی که به وعده‌های کلاهبرداران پاسخ می‌دهند، گفت که آنها باید مراقب پیشنهادهایی باشند که بیش از حد خوب هستند که درست نباشند.

 

وی افزود:

متاسفم که شاید مردم از شانس خود بی‌بهره بوده اند و به دنبال آن راه‌ها هستند، اما من افراد زیادی را نمی‌شناسم که به راحتی پول نقد را تقسیم کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا