کانادا به پروسه قانون‌گذاری کریپتو، سرعت بخشید

مقامات کانادایی رایزنی‌هایی را با سهامداران آغاز کرده اند تا مشخص کنند چه مقرراتی را برای صنعت کریپتو اعمال کنند. دولت کانادا مشاوره در مورد ارزهای دیجیتال، استیبل کوین‌ها و CBDCها را آغاز خواهد کرد. هیئت حاکمه معتقد است که چنین دارایی‌هایی باید تحت نظارت دقیق عمل کنند، زیرا می‌توانند عملیات غیرقانونی را تسهیل کرده و نهادهای دموکراتیک را به چالش بکشند.

 

کریپتو یکی از اولویت‌های بودجه است

همانطور که در بودجه سال ۲۰۲۲ فاش شد، دولت فدرال کانادا قصد دارد قوانینی را در بخش ارزهای دیجیتال محلی اعمال کند. مقامات مجموعه‌ای از مشاوره‌ها را با سهامداران برای بحث در مورد جوانب مثبت و منفی دارایی‌های دیجیتال، استیبل کوین‌ها و CBDC‌ها آغاز کردند.

 

مقامات کانادا استدلال کردند که این یک گام حیاتی است زیرا دیجیتالی شدن پول سیستم مالی جهانی را متحول کرده است. آنها همچنین بر این باورند که ارزهای رمزپایه می‌توانند به امور جنایی دامن بزنند و توسط افراد خاطی برای دور زدن تحریم‌ها استفاده می‌شود:

در چند ماه گذشته، دارایی‌های دیجیتال و ارزهای دیجیتال برای جلوگیری از تحریم‌های جهانی و تأمین مالی فعالیت‌های غیرقانونی، هم در کانادا و هم در سراسر جهان استفاده شده‌اند.

 

به منظور کمک به رسیدگی به این چالش‌ها در کانادا، بودجه ۲۰۲۲ قصد دولت را برای راه‌اندازی یک بررسی قانونی بخش مالی با تمرکز بر دیجیتالی کردن پول و حفظ ثبات و امنیت بخش مالی اعلام کرد.

 

 

بسیاری از سیاستمداران و کارشناسان مالی هشدار دادند که روسیه ممکن است از ارزهای دیجیتال برای دور زدن برخی از تحریم‌های اعمال شده توسط غرب پس از آغاز عملیات نظامی ویژه پوتین در اوکراین استفاده کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا