قوانین ارز دیجیتال آمریکاقوانین کشورها

قوانین ارزهای دیجیتال در کانادا

قوانین کلی در کشور کانادا

از آنجایی که ارزهای دیجیتال در همه جای جامعه ی کانادایی رو به پیشرفت بود، دولت تلاش کرد تا قوانین کلی و مطمئنی را در این باره وضع نماید. در سال ۲۰۱۴ کشور کانادا به عنوان اولین کشوری شناخته شد که اصلاحاتی را در قانون ارزهای دیجیتال ایجاد کرد و با این تغییرات باعث شد که قوانین ارزهای دیجیتال در کانادا طبق قوانین ضد پولشویی و تروریستی پیش رود. با قوانین وضع شده کلیه نهادهای ارز دیجیتال می بایست تحت پوشش همین قوانین قرار بگیرند.

ارزهای دیجیتال در این کشور مجاز هستند اما به عنوان پول قانونی شناخته نمی شوند. به علاوه مالیات هم بر روی ارزهای رمزنگاری شده تأثیر گذاشته است. وزارت درآمد کشور کانادا در رابطه با این ارزها نظریه ای دارد مبنی بر اینکه ارزهای دیجیتال، کالا شناخته می شوند و به همین دلیل اگر قصد پرداخت وسیله ای را با آنها داشته باشید باید به عنوان مبادله ی کالا به کالا در نظر گرفت.

با وجود تمام این موارد، دولت، مردم را برای این ارزها هم ترغیب می کند و هم اینکه به آنها هشدار می دهد. ترغیب از جهت عقب نماندن از این تکنولوژی می باشد تا عموم مردم هم در این زمینه فعالیت داشته باشند. و اما هشدارهای دولت به مردم از جهت کلاهبرداری ها و پولشویی ها می باشد. درست است که دولت کانادا در قوانین ارزهای دیجیتال در کانادا استفاده از رمزارز ها را آزاد گذاشته است اما دلیل نمی شود که هیچ گونه سرقت و یا کلاهبرداری‌ای هم صورت نگیرد.

 

ارزهای دیجیتال به عنوان روشی برای پرداخت

کشور کانادا از جمله کشور های معدود در دنیا می باشد که به مردم خود این اجازه را می دهد تا در صورت نیاز از ارزهای دیجیتال برای پرداخت استفاده کنند و هیچ منعی وجود ندارد. فروشگاه هایی که قابلیت پرداخت و دریافت با ارزهای دیجیتال را داشته باشند بدون هیچ محدودیتی می توانند با مشتریان خود این مبادلات را داشته باشند.

بنابراین به هنگام خرید باید خریداران و فروشندگان قیمت لحظه ایِ ارزهای دیجیتال را بررسی نمایند تا بتوانند پرداخت را انجام دهند. همانطور که واضح است هزینه ها در لحظه محاسبه می شود و در صورتی که تنها با گذشت چند دقیقه، ارزش هزینه پرداختی بالا تر و یا پایین تر شود هیچ کدام از طرفین حق اعتراض ندارند.

 

خرید و فروش

همانطور که گفته شد ارزهای دیجیتال در کانادا منع قانونی ندارند و افراد جامعه این امکان را دارند تا در صرافی های مورد تأیید دولت ارزهای مورد علاقه ی خود را خریداری کنند. قانونی بودن صرافی ها به افراد کمک می کنند تا خرید و یا معامله ی معتبرتری را تجربه کنند وگرنه در هر صرافی‌ای افراد می توانند خرید و فروش کنند. تنها باید خریداران ارزهای دیجیتال در کانادا به این نکته توجه کنند که این کشور ارزهای دیجیتال را تنها مجاز معرفی کرده است و به عنوان پول رسمی کشور نمی شناسد. پول رسمی کشور در حال حاضر تنها دلار کانادا می باشد.

 

صرافی ها ارزهای دیجیتال در کانادا

در این کشور و مطابق با قوانین ارزهای دیجیتال در کانادا می توان از صرافی ها ارزهای رمزنگاری شده را خریداری کرد. صرافی هایی که مجوز قانونی از سمت دولت را داشته باشند به راحتی می توانند به مشتریان خود خدمات ارائه دهند. صرافی هایی که از قوانین جدید وضع شده در رابطه با رمزارزها پیروی می کنند بدون مشکل می توانند به خدمات مالی و ارزهای دیجیتال خود ادامه دهند.

صرافی ها باید توجه داشته باشند که آنها باید در چهارچوب قوانین ارزهای دیجیتال در کانادا پیش روند و این قوانین هم برای شرکت های داخلی و هم شرکت های خارجی صدق می کنند. همچنین صرافی های ارز دیجیتال می بایست در مرکز معامله های مالی و تجزیه و تحلیل کانادا ثبت نام کرده باشند و گزارش های لازم را ارائه دهند.

با توجه به موارد ذکر شده در قوانین ارزهای دیجیتال در کانادا، در صورتی که میزان تراکنش های صرافی ها و یا هر ارگان ارزی دیگر به بیش از ۱۰,۰۰۰ دلار رسید می بایست به سازمان ذکر شده گزارش دهند.

 

قوانین مالیاتی در کانادا

ارزهای دیجیتال به عنوان پول رسمی در کشور کانادا پذیرفته نشده اند. اما چنانچه موقع خریدِ کالایی از ارزهای دیجیتال همچون بیت کوین استفاده شود، فرد مشمول مالیات می شود چراکه ارزهای دیجیتال در قوانین ارزهای دیجیتال در کانادا حکم کالا را دارند و نوعی مبادله ی کالا به کالا محسوب می شود. بنابراین در گزارش مالیاتی افراد ساکن کانادا می بایست درآمد، خرید و فروش ارزهای دیجیتال نیز ذکر شوند.

درآمد بدست آمده از استخراج نیز در صورتی که صرفا جنبه ی سرمایه گذاری داشته باشد مشمول مالیات نمی شود. زمانی که فرد دارنده ی ارزدیجیتال قصد فروش داشته باشد، طبق قوانین ارزهای دیجیتال در کانادا که این رمزارزها دارایی محسوب می شوند، مالیات آنها ارزش گذاری می شود. در کل مالیات ها به سه دسته تقسیم می شوند:

۱. پرداخت از طریق ارزهای دیجیتال:

در صورتی که فروشنده ای در قبال کالای فروشیِ خود، ارز دیجیتال دریافت کرد می بایست مالیات درآمد فروشنده محاسبه شود. زمانی که ارز دیجیتال برای خرید کالایی استفاده شود به عنوان مبادله ی کالا به کالا در نظر گرفته می شود. لازم به ذکر است که میزان مالیات هم با توجه به ارزش کالای خریداری شده می باشد که با دلار کانادا محاسبه می شود.

۲. تجارت با ارزهای دیجیتال:

همانطور که پیش تر اعلام شد، ارزهای دیجیتال دارایی حساب می شوند و در صورتی که مبادلات بزرگی با آنها انجام شوند، سود بدست آمده نیز شامل درآمد و در نهایت مالیات می شود.

۳. استخراج ارزهای دیجیتال:

مالیات این بخش به هدف استخراج بر می گردد. چنانچه استخراج تنها برای تفریح باشد که هیچ اما در صورتی که برای تجارت و درآمد انجام شود، طبق قوانین ارزهای دیجیتال در کانادا فرد صاحب ماینر می بایست به عنوان درآمد خود گزارش دهد تا مالیات برای آنها در نظر گرفته شود.

 

استخراج ارزهای دیجیتال

برای استخراج در این کشور هیچ مشکلی وجود ندارد و تنها مسئله ای که ماینر ها باید به آن توجه کنند میزان برق مصرفی می باشد که در دستگاه های استخراج بسیار بالا می باشد. در قوانین ارزهای دیجیتال در کانادا برای استخراج نیز مالیات در نظر گرفته می شود که با توجه به بالا بودن هزینه ی برق در این کشور، میزان مالیات هم در ماینینگ بیشتر خواهد بود. علاقه مندان به این حوزه از رمزارزها باید بررسی کنند تا در صورت به صرفه بودن این فرایند به سمت استخراج ارزهای رمزنگاری شده روند.

در نتیجه در صورتی که قصد زندگی در کانادا را دارید و می خواهید که در بخش استخراج فعالیت داشته باشید حتما درآمد خود از استخراج را در درآمد سالیانه برای محاسبه ی مالیات خود در نظر بگیرید. از آنجایی که هر روز استفاده از ارزهای دیجیتال برای فعالیت های غیر قانونی بیشتر و بیشتر می شود، دولت کانادا قصد دارد تا فکر اساسی‌ای برای این نوع استخراج در نظر بگیرد. حتی شرکت توزیع برق در کانادا خبری منتشر کرده است مبنی بر افزایش قیمت های برق که به کم شدن و دلسرد کردن افراد از این بیزینس کمکی کرده باشد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

دو + 16 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا