کانادا، معاملات Margin در کریپتو را ممنوع می‌کند

پلتفرم‌های معاملاتی کریپتو در کانادا دیگر نمی‌توانند به مشتریان خود اهرمی ارائه دهند و باید دارایی‌های خود را با یک متولی مناسب جدا کنند. با فروپاشی FTX که تنظیم‌کننده‌های جهانی را به اقدام علیه صنعت کریپتو تشویق می‌کند، مدیران اوراق بهادار کانادا (CSA) نیز از این قاعده مستثنی نیستند. روز دوشنبه، انجمن قوانین گسترده‌ای را در مورد پلتفرم‌های معاملات ارزهای دیجیتال در کانادا اعلام کرد که آنها را از ارائه معاملات Margin یا اهرمی به مشتریان کانادایی منع می‌کند.

 

دیگر اهرمی وجود ندارد

همانطور که رگولاتور در روز چهارشنبه اعلام کرد، قوانین جدید آن برای هر پلتفرمی در داخل کشور مشمول قوانین اوراق بهادار، از جمله پلتفرم‌های معاملات ارز دیجیتال که هنوز ثبت نشده‌اند، اعمال خواهد شد.

 

به زودی به پلتفرم‌های ثبت‌نشده مهلتی داده می‌شود که تا آن زمان باید یک تعهد پیش‌ثبت‌نام (PRU) را به تنظیم‌کننده اصلی خود ارسال کنند، که در آن قول می‌دهد با الزامات مورد انتظار از نهادهای قبلاً ثبت‌شده مطابقت داشته باشد. اگر این کار را نکنند، ممکن است با اقدامات اجرایی مواجه شوند.

 

 

شرایط گسترش‌یافته برای پلتفرم‌های منطبق شامل الزاماتی برای نگهداری دارایی‌های مشتریان کانادایی نزد حافظ مناسب و جداسازی آن دارایی‌ها از کسب‌وکار اختصاصی شرکت است. آنها همچنین ارائه Margin یا اهرم مالی برای هر مشتری کانادایی را ممنوع میکنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا