اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

موضع کامبوج در برابر فعالیت های غیرمجاز با رمزارزها

مقامات کامبوج گفته اند که هنوز مجوز کسب و کار برای هیچ شرکت ارز دیجیتال صادر نشده است و انجام فعالیت های مرتبط با ارزهای دیجیتال در این کشور همچنان غیرقانونی است.

 

صنعت فین تک به سرعت در حال رشد است

در گزارشی آمده است که دولت کامبوج به صدور یا استفاده از ارزهای دیجیتال در این کشور چراغ سبز نشان نداده است. این گزارش که به سندی استناد می‌کند که اخیراً توسط وزارت دارایی و اقتصاد منتشر شده است، می‌گوید ایجاد، توزیع یا تجارت ارزهای دیجیتال در کامبوج همچنان غیرقانونی است.

طبق گزارش سرویس چین نیوز، در حالی که این وزارتخانه اذعان دارد که صنعت فین‌تک به سرعت در حال رشد است، با این وجود مجدداً تاکید کرد که ممنوعیت طولانی مدت تجارت کریپتو همچنان به قوت خود باقی است. مقامات کامبوج در سال ۲۰۱۸ اعلام کردند که گردش یا تجارت ارزهای دیجیتال بدون مجوز غیرقانونی است.

 

در آن زمان، مقامات هشدار دادند که فعالیت‌های رمزنگاری پتانسیل ایجاد خطر برای عموم و جامعه را دارد. بی ثباتی دارایی های کریپتو و همچنین عدم پشتیبانی آنها توسط یک دارایی اساسی، برخی از خطرات ذکر شده در بیانیه ۱۱ می ۲۰۱۸ است. عدم حمایت از مصرف کننده، جرایم سایبری و از دست دادن سرمایه به دلیل هک شدن از دیگر خطراتی است که در بیانیه ذکر شده است.

 

کامبوج در حال پیش‌نویس خط‌مشی فین‌تک

در بیانیه جدیدی که به طور مشترک با بانک ملی کامبوج، کمیسیون اوراق بهادار و آژانس پلیس ملی منتشر شد، وزارت دارایی بار دیگر تاکید کرد که هیچ شرکت ارز دیجیتال مجوز کسب و کار صادر نکرده است.

در همین حال، گزارش سرویس اخبار چین فاش کرد که کامبوج در حال حاضر در حال تدوین پیش‌نویس سیاست توسعه فین‌تک خود است که طبق گفته‌های وزارت دارایی، تضمین می‌کند که این کشور به طور کامل از توسعه این فناوری نوظهور سود می‌برد و در عین حال خطرات مرتبط را به حداقل می‌رساند.

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا