متوسط

خرید زمین متاورس در ایران + ۴ پروژه برتر

خرید زمین مجازی در ایران

اگر در دنیای ارزهای دیجیتال فعال باشید بار‌ها نام متاورس و زمین مجازی به گوشتان رسیده است، پس از تغییر نام شرکت فیس‌بوک به متا، سر و صدای زیادی به پا شد و توجه بسیاری از شرکت‌ها و ارگان‌ها به سمت متاورس جلب شد، متاورس را میتوان به عنوان تصویری از آینده در نظر گرفت که تمامی فعالیت‌های انسان میتواند در آن انجام شود، میتوانید برای خرید از دنیای متاورس استفاده کنید، جلسات کاری خود را بدون تغییر موقعیت مکانی خود در متاورس برگزار کنید، به امورات روزمره خود بپردازید، به خرید بروید یا حتی همانند دنیای واقعی زمین بخرید و خانه دلخواهتان را در آن بسازید.

شاید کمی عجیب به نظر برسد اما موضوع مقاله امروز ما در مورد خرید زمین متاورس در ایران و موارد مربوط به زمین‌های مجازی در متاورس است، همانند دنیای واقعی می‌توانید در یکی از پروزه های متاورس زمین بخرید و نسبت به متراژ، قیمت آن نیز متغیر است. سپس می‌توانید آنرا به صورت دلخواه بسازید و خانه مجازی مورد نظر خود را در متاورس داشته باشید. می‌توانید در خانه مجازی خود زندگی کنید و به امورات روزمره خود بپردازید، با دوستان مجازی خود به کنسرت یا پارک بروید یا حتی آنها را به خانه مجازی خود دعوت کنید. همه اینها در متاورس امکان پذیر است پس برای انجام همه این موارد نیاز است که به دنیای جذاب متاورس ورود کنید، در این مقاله به بررسی خرید زمین متاورس در ایران که یکی از راه های سرمایه‌گذاری و ورود به دنیای متاورس است می‌پردازیم پس تا پایان این مقاله جذاب همراه ما باشید.

 

متاورس چیست؟

نمیتوان یک تعریف خاص برای این مسئله بیان کرد که همه آن را تائید کنند، ولی این دنیا یک ایده و فرضیه است که از محیط های سه بعدی غیر متمرکز و پایدار تشکیل شده است؛ تمام این فضاها از طریق دستگاه ها و ابزار هایی که برای این مسائل ارائه شده قابل دسترسی است از جمله این ابزار و دستگاه ها میتوان به هدستها، عینکها، گوشی های هوشمند و کنسول های بازی اشاره کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با متاورس مقاله متاورس چیست را مطالعه کنید

وابسته به هیچ زمان و مکان خاص و مشخصی نیست و مانند یک خواب در واقعیت مجازی است. به طور کلی میتوان گفت که متاورس دنیای چهار بعدی بوده که در آن واقعیت مجازی و واقعیت افزوده با هم ترکیب شده و افراد زیادی میتوانند به صورت مجازی ولی با شکلی شبیه به واقعیت در کنار هم باشند بدون اینکه در مکان واحد و مشخصی در دنیای واقعی حضور داشته باشند.

متاورس

 

واقعیت مجازی (Virtual Reality)

واقعیت مجازی یا VR یک محیط شبیه سازی شده سه بعدی است که به کاربران اجازه میدهد در محیط مجازی گشت و گذار و تعامل داشته باشند. همانطور که مشخص است محیط آن با کامپیوتر و نرم‌افزار های مخصوص ساخته شده است و کاربران برای تعامل و جستجو نیاز دارند که از ابزار های مخصوصی مانند عینک، کلاه و غیره استفاده کنند.

واقعیت افزوده (Augmented Reality)

واقعیت افزوده یا AR یک تجریبه تعاملی دنیای واقعی و دنیای مجازی میباشد که در آن عناصری میان کاربر و دنیای مجازی رد و بدل میشود در واقعیت افزوده معمولا چیزی از فضای واقعی کم نمیشود بلکه به آن اضافه میشود. در واقعیت مجازی تمامی عناصر دیده شده و درک شده توسط کاربر ساخته نرم‌افزار ها و غیر واقعی میباشد ولی در واقعیت افزوده بخشی از اطلاعات و تصاویری که کاربر درک میکند در فضای واقعی وجود ندارد و بخشی وجود دارد.

 

کاربرد متاورس

همانطور که گفته شد بشر از ابتدا به دنبال حضور سریعتر در هر مکانی در هر قسمت از دنیا بوده است اما با متاورس شما میتوانید در رخت خواب خود به خرید بروید، از فروشگاه یک برند که به هر کجای دنیا تعلق داشته باشد بازدید کنید، در اتاق خود نشسته اید اما در یک جلسه مهم کاری در آن سوی دنیا حضور دارید و در حال مکالمه و گفتگو در مورد نحوه و شرایط قرار داد خود هستید.

با انسان هایی تعامل میکنید که هزاران کیلومتر با شما فاصله دارند ولی در متاورس در نزدیکترین فاصله و در دسترس ترین حالت برای شما هستند بله، این جادوی متاورس است ساعت ها زمان برای رسیدن به مکان مشخص و کیلومتر ها مسیر فقط با چند ابزار برای استفاده از متاورس نادیده گرفته میشود و تمام این ها بخشی از قابلیت های این دنیای بزرگ است که در ابتدای مسیر خود قرار دارد.

 

چرا باید زمین مجازی در متاورس بخریم

اگر متاورس این مفهوم را برساند که همه چیز شامل فروشگاه ها، کنسرت ها، زمین های ورزشی، خانه ها و غیره مجازی خواهد بود باید بدانیم که تمام این موارد مجازی بر روی زمین های مجازی به وجود خواهد آمد و یکی از جذابترین و پر سود ترین سرمایه گذاری ها در دنیای متاورس سرمایه گذاری در املاک و مستقلات آن خواهد بود.

سرمایه گذاری شما باید بر این اساس باشد که از املاک یا زمین خود در چه مسیری میخواهید استفاده کنید شما میتوانید یک زمین در متاورس خریده و سازه مورد نظر خود را در آن بسازید. زمین ها در دنیای غیر متمرکز متاورس هستند و هیچ حاکمیت خاصی بر کل آنها وجود ندارد و شما مالکیت دارایی خودتان را دارید، نسبت به پروژه ای که در آن خرید میکنید و موقعیت آن زمین قیمت آن متفاوت خواهد بود و سود دهی آن نیز طی زمان بیشتر خواهد بود.

 

آیا متاورس در ایران قانونی است؟

همانطور که متوجه هستید تمامی پروژه‌های مطرحی که در حال فعالیت در حوزه متاورس هستند، در خارج از کشور عزیزمان ایران فعالیت می‌کنند و به طور کلی تاکنون در عرصه بین‌المللی قانون جامع و دقیقی برای ارزهای دیجیتال و حوزه متاورس مشخص نشده است. از آنجا که کلاهبرداری‌های بسیاری در حوزه ارز های دیجیتال و متاورس انجام میشود و قانون جامعی برای رسیدگی به این مسائل وجود ندارد، بهتر است در هنگام خرید زمین‌های مجازی خودتان تحقیق کنید و سعی کنید در پروژه‌هایی سرمایه‌گذاری کنید که از اعتبار کافی در دنیای ارز های دیجیتال و متاورس برخوردار هستند.

 

آینده متاورس در ایران و جهان

آینده متاورس در بسیاری از جهات شبیه به دنیای واقعی ما خواهد بود اما بسیار آزادانه‌‎تر و قابل دسترس‌تر، هر چیزی که در ذهن شما تصور می‌شود در متاورس قابل دسترس است. شما می‌توانید در متاورس با کوسه‌ها در اعماق دریا شنا کنید، چتر بازی کنید، جلسات کاری خود را برگذار کنید یا در کمترین زمان ممکن در مکان دلخواه خود حضور پیدا کنید. بسیاری از کارشناسان نوید بو‌ها و صداهای واقعی در متاورس را می‌دهند و به دنبال وارد کردن متاورس به دنیای فیزیکی و ترکیب آن هستند.

می‌توانید در خانه خود حضور داشته باشید یا به گشت و گذار در یونان بروید یا در یک کافه در شهر نیویورک حضور پیدا کنید و بوی قهوه را استشمام کنید. زمین بخرید و در آن خانه مورد علاقه خود را بسازید، ماشین بخرید و رانندگی کنید و ماشین خود را عوض کنید. هر چیزی که در دنیای واقعی در دسترس است میتواند در متاورس نیز در دسترس باشد و حتی رویدادهایی که در جهان واقعی غیرقابل دسترس است در متاورس قابل دستیابی میباشد.

علیرغم تمام این موارد تمام چیزهایی که از متاورس می‌بینیم فقط نوک کوه یخ است و امکانات بیشماری در این دنیای مجازی قابل دسترس خواهد بود، به همین دلیل میتوان گفت که آینده این فناوری بسیار روشن بوده و پیشرفت‌های بسیاری در این بستر شاهد خواهیم بود. باید دید که روند کلی متاورس چگونه پیش خواهد رفت و در آینده دست‌خوش چه تغییراتی خواهد شد.

 

نکات مهم قبل از خرید زمین در متاورس

یک نکته کلیدی در مورد خرید زمین و سرمایه گذاری در متاورس وجود دارد و آن این است که شما باید تحقیقات خوبی در مورد پروژه هدف خود داشته باشید و از موفقیت کلی آن اطمینان نسبی داشته باشید. در زیر نکات مهمی را با هم بررسی می‌کنیم.

 • خرید زمین یعنی سرمایه گذاری

اگر شما یک ارز دیجیتال بخرید بعد از افت قیمت و نوسانات میتوانید آن را با ضرر فروخته و مقداری از سرمایه خود را خارج کنید ولی در مورد NFT ها و زمین های متاورسی این امکان وجود دارد که بعد از شکست پروژه تمام سرمایه شما از دست برود و خریداری برای زمین یا NFT شما وجود نداشته باشد پس در انتخاب پروژه و خرید زمین در دنیای دیجیتال هر ارز دقت و تحقیق کافی به خرج دهید.

 • جامعه پروژه

همانند ارز های دیجیتال، در زمان خرید زمین و اقلام متاورس باید به تیم پشتیبانی، مسیر راه، وایت پیپر و مسائل زیادی توجه داشته باشید و تحقیقات کافی در این مورد انجام دهید. یکی از مهمترین مسائل هر پروژه جامعه آن میباشد اگر پروژه نوپا باشد شما باید هدف های جامعه آن پروژه و مقدار وفاداری جامعه نسبت به اهداف پروژه را مد نظر قرار دهید.

یکی از عوامل تاثیر گذار این است که، چه افراد مشهور و صاحب نامی در آن پروژه سرمایه گذاری کرده و از آن حمابت میکنند برای مثال سرمایه گذاری گری اسکیل در پروژه دسنترالند (Decentraland.org) است که در کنار اعتبار خود پروژه سرمایه گذاران زیادی را به این سمت سوق داد.

 • شرایط فروش زمین ها

بررسی شرایط های فروش زمین ها میتواند راهنمای مناسبی برای شما در انتخاب قطعی آن پروژه برای سرمایه گذاری باشد، زمانی که شما داده های فروش را بررسی میکنید متوجه شرایط و ارزش نسبی زمین و کلیت آن پروژه خواهید شد.

بررسی فروش اولیه و شرایط آن، حجم خریداران و مبالغ پرداختی بابت هر زمین و غیره، مبلغ فروش زمین ها و قیمت گذاری آن در بازار های دیگر که میتوان با بررسی قیمت اولیه و کاهش یا افزایش قیمت نسبت به خرید آن اقدام کرد.

 

خرید زمین متاورس در ایران

روش خرید زمین یک روتین است و روال مخصوص به خودش را دارد که بر اساس پلتفرم انتخابی توسط شما و پروژه ای که میخواهید در آن سرمایه گذاری کنید اجرا میشود.

طبق روند قانون گذاری در دنیای ارز های دیجیتال و اعمال برخی تحریم ها نسبت به کشور ما، همیشه پیشنهاد میشود از برنامه های معتبر تغییر آی پی که دارای آی پی ثابتی میباشند استفاده کنید.

تا از هر گونه ضرر و مسدود شدن حساب کاربری جلوگیری کرده باشید و به دلیل عدم وجود قانون جامع، این قاعده از خرید زمین در دنیای متاورس نیز مستثنی نیست.

خرید و سرمایه گذاری چند هزار دلاری امروز بر روی زمین های متاورسی امکان دارد سود های چند صد هزار دلاری را برای شما فراهم کند و همه این ها بستگی به انتخاب درست پروژه، موقعیت زمین و شرایط کلی بازار نو پای متاورس دارد.

به طور کلی روتین خرید زمین در متاورس به این صورت میباشد:

 • انتخاب پروژه مورد نظر متاورس
 • انتخاب قطعه زمین مد نظر در پروژه مربوط
 • انتخاب کیف پول مناسب بر اساس پلتفرم مربوط
 • ایجاد نقدینگی، اقدام به خرید و تائید تراکنش

در ادامه به بررسی روش بالا در پروژه های مختلف میپردازیم.

برای یادگیری و بررسی کامل پروژه های متاورس پیشنهاد میشود از صفحه آموزش متاورس وبسایت ما بازدید نمائید.

 

بهترین پروژه متاورس برای سرمایه‌گذاری

همانطور که در بالا اشاره کردیم پروژه‌های بسیاری در صنعت متاورس وجود دارند که همه‌ی آنها معتبر نیستند، برای سرمایه‌گذاری در متاورس و پروژه‌های مربوط به آن نیاز به تحقیقات گسترده و بررسی‌های مختلف است. بسیاری از پروژه‌ها به دنبال سو‌استفاده و کلاهبرداری از کاربران تازه‌وارد هستند به همین دلیل سرمایه‌گذاری بدون تحقیق کافی موجب از دست رفتن سرمایه شما خواهد شد.

برای سرمایه گذاری در متاورس نیاز است که آموزش کافی دیده باشید و به صورت دائم اخبار و اطلاعات حول پروژه‌هایی که میخواهید در آن سرمایه‌گذاری کنید را بررسی کنید. همچنین نیاز است اهداف و مسیر پروژه‌ها را در نظر بگیرید تا بتوانید آینده مربوط به آن را بررسی کنید. در ادامه این مقاله به معرفی چندین پروژه معتبر در متاورس می‌پردازیم، لازم به ذکر است معرفی این پروژه‌ها به منزله سیگنال خرید با فروش از طرف تیم ارزیدو نمیباشد، پیشنهاد میشود قبل از هر گونه سرمایه گذاری به بررسی تمامی جوانب آن بپردازید و نسبت به سرمایه گذاری که مد نظرتان است در مورد آن تحقیق کنید.

 

خرید زمین در دسنترالند (Decentraland)

دسنترالند یکی از پروژه های محبوب و معتبر دنیای متاورس است که ارز دیجیتال بومی آن MANA میباشد و در جمع ارز های معتبر و رده بالای بازار ارز های دیجیتال قرار دارد.

کیف پول مناسب برای خرید زمین از دسنترالند متامسک بوده و ارز دیجیتال خرید زمین از دسنترالند MANA میباشد. این ارز دیجیتال در اکثر صرافی های معتبر قابل تهیه و خرید میباشد، پس از خرید مانا و ارسال آن به کیف پول خود شما نیاز به مقداری اتریوم برای پرداخت فی تراکنش ها نیز دارید.

متاورس دسنترالند1

پس از تهیه ارزهای دیجیتال گفته شده و موجود کردن آن در کیف پول مورد نظر شما میتوانید درخواست خرید زمین خود را صادر کنید و یا با استفاده از Bid برای زمین مدنظر قیمت پیشنهادی ارائه کنید، قیمتی که پیشنهاد میکنید تا تاریخ مشخصی اعتبار دارد که تاریخ را خود شما مشخص میکنید که مالک میتواند آن را قبول یا رد کند.

متاورس دسنترالند 2

برای بررسی کامل و یادگیری کار با این پروژه پیشنهاد میشود از صفحه آموزش خرید زمین در متاورس دسنترالند بازدید نمائید.

 

خرید زمین در سندباکس (The Sandbox)

میتوان گفت که بعد از دسنترالند، بهترین پروژه برای خرید زمین سند باکس میباشد. مناسب ترین کیف پول برای این پروژه نیز متا مسک میباشد و روش خریداری زمین در سند باکس نیز همانند دسنترالند بوده با تفاوت اینکه شما باید ارز دیجیتال SAND و مقداری اتریوم برای فی تراکنش داخل کیف پول خود داشته باشید.

متاورس سند باکس

بعد از اینکه کیف پول خود را متصل کردید میتوانید در قسمت LANDS زمین مورد نظر خود را انتخاب کنید و پس از آن با زدن گزینه Buy Now خرید خود را تکمیل کنید و مالک زمین مورد نظر بشوید.

 

خرید زمین در Somnium Space

در مقایسه با سند باکس و دسنترالند، پروژه جدیدتری به حساب می آید و مسئله ای که آنرا با سایر رقبا متفاوت کرده این است که Somnium space با واقعیت مجازی VR سازگاری دارد.

سم نیوم متاورس

پس از اتصال ولت متامسک میتوانید با ارز دیجیتال اتریوم قطعه زمین انتخاب شده خود را خریداری کنید. همچنین خرید از Opensea نیز توسط وبسایت رسمی پیشنهاد شده است.

 

خرید زمین در Upland

این پروژه متاورس یک پروژه با قیمت زمین های مقرون به صرفه بوده که هزینه های چند هزار دلاری برای خرید زمین برای شما به جای نمیگذارد. برای بررسی کامل و یادگیری کار با این پروژه پیشنهاد میشود از صفحه معرفی متاورس آپلند بازدید نمائید.

آپلند متاورس

 

آینده خرید زمین متاورس

همه ما متوجه گران بودن زمین و خانه هستیم، زمین و خانه‌ها بسیار ارزشمند هستند اما بسیاری از زمین‌ها و خانه‌های با ارزش اصلا بر روی کره زمین نیستند و علاوه بر این موضوع، این زمین‌ها و خانه‌ها اصلا واقعی نیستند. مسلما متوجه شدید که در مورد زمین‌ها و خانه‌های متاورس صحبت میکنیم، در چند سال گذشته میلیون‌ها دلار برای خرید املاک و مستقلات در متاورس هزینه شده است و قیمت زمین در پروژه‌های متاورسی در سال ۲۰۲۱ بیش از ۷۰۰ درصد رشد داشته است. بله برای زمین‌ها و خانه‌هایی که وجود خارجی ندارند و در دنیای مجازی سه بعدی هستند.

شما میتوانید زمین‌های مجازی خریداری کنید و در آن خانه بسازید یا یک فروشگاه در آن راه اندازی کنید. میتوانید زمین یا خانه خود را همانند دنیای واقعی اجاره دهید و از این طریق کسب سود کنید. در حال حاضر در ابتدای راه متاورس هستیم و پیشرفت‌های بسیاری در انتظار این صنعت بزرگ است. هر چه پیشرفت در صنعت متاورس بیشتر باشد تعداد سرمایه گذارانی که به سمت این پروژه‌ها جذب میشوند نیز بیشتر خواهد بود و در نتیجه قیمت املاک و مستقلات متاورس نیز افزایش پیدا خواهد کرد. همه چیز به روند و پیشرفت پروژه‌ای که در آن سرمایه‌گذاری میکنید بستگی دارد و با سرمایه‌گذاری درست میتوانید سود و پیشرفت قابل‌توجهی داشته باشید.

 

سخن پایانی

در بالا به بررسی برخی از پروژه ها و نحوه خرید زمین از آنها پرداختیم، همانطور که میدانید پیشرفت در حوزه ارزهای دیجیتال و متاورس بسیار سریع بوده و این پروژه ها در ابتدای راه خود هستند. با توجه به قابلیت ها و کارایی هایی که از آنها انتظار میرود امکان موفقیت بالایی برای آنها پیش بینی میشود و در آینده بخش بزرگی از زندگی روزمره ی ما را تشکیل خواهند داد، لذا با انتخاب پروژه مناسب در کنار تحقیق و بررسی های لازم میتوانید با خرید زمین های دیجیتال سهمی از این پیشرفت و توسعه را در اختیار بگیرید. امیدواریم با مقاله بالا قدم مثبتی در این مسیر برای شما برداشته باشیم.

۴.۷/۵ - (۱۲ امتیاز)

علی کریمی

من عاشق تحقیق و کاوش در این دنیای بی پایان بودم و در مورد همه موضوعات تحقیق میکردم تا اینکه در سال 2019 با دنیای کریپتو آشنا شدم و به شدت به بلاکچین و دنیای ارز های دیجیتال علاقمند شدم. کریپتو هم عین انسان ها برام جذابه چون هر دو غیرقابل پیش بینی و بی انتها هستند، به همین دلیل به دنیای رمز ارزها به اندازه دنیای روانشناسی علاقمندم. باور من اینه زمانی که انسان ها قدرت کلمات رو درک کردند، متوجه شدند که گلوله ها به اندازه کلمات کشنده نیستند.

‫۱۹ نظرها

  1. آلتراورس سیتی هم جدید تره هم طی دوسال تحت عنوان حق شهروندی پولت بهت برمیگرده وانگارزمین مجانی پات درمیاد هم تو پروژه فروش املاک فعالیت کنی وبه سودمیلیون دلاری برسی

  1. سلام و احترام
   ببنید این زمین ها بر اساس پیشرفت و توسعه پروژه قاعدتا رشد خواهند داشت، اما از طرفی کمی هم به زمین خود برسید باعث بالا رفتن بیشتر قیمتش هم میشه

  1. سلام و احترام
   از آنجایی که میتوان در این پلتفرم با هر ایمیلی عضو شد و زمین خرید، باید گفت که تقریبا پیدا کردن زمین به صورت رایگان، یا به اندازه همان میزان اعتباری که داخل بازی به شما داده میشود در این پلتفرم رفته رفته سخت تر میشود.

 1. سلام میخوام بدونم باید مثل بازی های دیگ حتما باید در بازی حضور داشته باشیم و فعالیت کنیم یا صرفا میشه به عنوان سرمایه زمین رو خرید و کار دیگ ای نکرد؟

 2. خدایا ما کجاییم اینا کجان!!! هنوز برام جا نیافتاده که این زمینها به چه دردی میخوره؟؟ یعنی چی یکی میاد دونیم میلیون دلار میخره این زمینرو که توش نمایشگاه بزنه؟؟

  1. سلام و احترام
   پیشرفت تکنولوژی و دنیای آینده هرروز شگفت انگیز تر میشوند، بنابراین همگام با تکنولوژی بودن چیز بدی نیست.
   دقیقا مثل وقتی که هیچکس فکر نمیکرد آدم ها تا این اندازه غرق در فضای مجازی و برنامه های اجماعی باشند.

  1. با عرض سلام
   به صورت کلی سرمایه گذاری در بازار های مالی همراه با ریسک است؛ و در حوزه ی متاورس و NFT هم این ریسک دیده میشود.

  1. سلام وقت شما بخیر دوست عزیز، موارد مختلفی بر روی قیمت زمین های متاورسی تاثیر گذار هستش و زمین های متاورسی مربوط به هر پروژه با پروژه دیگر متفاوت هستند به همین دلیل حداقل میزان سرمایه گذاری در پروژه ها یکسان نیست.

   1. آقا ایمان سلام. راجع به اکو اسمارت اطلاعات ندارید متاسفانه
    اکو پلنش باینریه. قرارداد هوشمنده. روی بستر بلاکچین پالیگانه. با ویرچوالند و پالیگان هم پارتنره. اسناد و مدارکش موجود هست.

    1. سلام دوست عزیز. در کامنت پایین کامل این موضوع رو توضیح دادم. اگر سایت معتبری که حرف شما رو مبنی بر معتبر بودن این پروژه تایید می‌کنه وجود داره، لطف کنید در همین جا معرفی کنید. بدون شک اگر گفته‌های شما درست باشه، باید اکثر سایت‌های معتبر خارجی در زمینه ارزدیجیتال در مورد این پروژه صحبت کنند…

 3. سلام من از اکواسمارت زمین virtualland و lands of azolite گرفتم‌.آیا معتبره ؟ چون بعضی از سایت ها از اکواسمارت تعریف و بعضی گفتن کلاهبرداری هست لطفا راهنماییم کنین🙏

  1. سلام.
   دوست عزیز، پروژه‌ای که در بالا گفتید اطلاعاتی ازش در سایت‌های معتبر خارجی که در زمینه ارزدیجیتال فعالیت می‌کنند وجود نداره و با تحقیقاتی که انجام دادم مشخص شد که یه پروژه MLM (مولتی لول مارکتینگ) جدیده که به دنبال جذب سرمایه از افراده. پروژه‌های زیادی مانند این در گذشته بودن که شما رو برای کسب درآمد مجبور به سرمایه‌گذاری مشخص و جذب افراد با کد رفرال خودتون میکردن، که پس از جذب مقداری پول و پر کردن استخراشون به قول معروف، کمپانیشون جمع شده و دیگه کاربران به پلتفرم‌‌هاشون دسترسی ندارند. همیشه در نظر داشته باشید که اگر یک پروژه معتبر باشه و زیر مجموعه شرکت‌های بزرگ باشه، در وحله اول راجع بهشون در پلتفرم‌های اصلی صحبت میشه و نقد و بررسی ‌های بسیاری رو میشه ازشون داخل اینترنت پیدا کرد که متاسفانه هیچ دیتای معتبری از این پلتفرم وجود نداره …

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا