آموزش متاورس

خرید زمین متاورس در ایران + ۴ پروژه برتر

خرید زمین مجازی در ایران

متاورس را یکی از جذابترین حوزه های دنیای دیجیتال میتوان نامید که در ادامه به بررسی خرید زمین متاورس در ایران و موارد مربوط به آن میپردازیم، از گذشته تا کنون همه انسان ها به دنبال این مسئله بودند که در زمان سفر کنند یا در سریع ترین زمان در مکان مورد نظر خودشان در هر جای دنیا که میخواهند حضور داشته باشند.

حتی در کمترین زمان بدون محدودیت در چندین مکان مختلف حضور داشته باشند، بله این مسئله با متاورس امکان‌پذیر است و امروزه بیشتر از هر دوره در تاریخ، نیاز به این مسائل بیشتر احساس میشود.

پس از بیماری کرونا و گذراندن کلاس ها، آموزش ها، خرید و فروش ها و کلی خدمات دیگر به صورت اینترنتی و غیر حضوری، نیاز به متاورس و دنیای مجازی بیشتر از هر دوره از تاریخ احساس شد و پس از آن که شرکت فیسبوک نام خود را به متا تغییر داد، بار دیگر توجه به این مسئله و ورود به این دنیا و کاربرد های آن مورد توجه اکثر ارگانها، شرکت ها و افراد و فعالین در این حوزه و مرتبط با آن قرار گرفت.

در ادامه به بررسی و نحوه خرید زمین در متاورس ایران و شرایط مربوط به آن خواهیم پرداخت.

 

متاورس چیست؟

نمیتوان یک تعریف خاص برای این مسئله ایجاد کرد که همه آن را تائید کنند، ولی این دنیا یک ایده و فرضیه است که از محیط های سه بعدی غیر متمرکز و پایدار تشکیل شده است؛ تمام این فضاها از طریق دستگاه ها و ابزار هایی که برای این مسائل ارائه شده قابل دسترسی است از جمله این ابزار و دستگاه ها میتوان به هدستها، عینکها، گوشی های هوشمند و کنسول های بازی است.

وابسته به هیچ زمان و مکان خاص و مشخصی نیست و مانند یک خواب در واقعیت مجازی است. به طور کلی میشه گفت که متاورس دنیای چهار بعدی بوده که در آن واقعیت مجازی و واقعیت افزوده با هم ترکیب شده و افراد زیادی میتونن به صورت مجازی ولی با شکلی شبیه به واقعیت در کنار هم باشند بدون اینکه در مکان واحد و مشخصی حضور داشته باشند.

 

متاورس

 

واقعیت مجازی (Virtual Reality)

واقعیت مجازی یا VR یک محیط شبیه سازی شده سه بعدی است که به کاربران اجازه میدهد در محیط مجازی گشت و گذار و تعامل داشته باشند. همانطور که مشخص است محیط آن با کامپیوتر و نرم‌افزار های مخصوص ساخته شده است و کاربران برای تعامل و جستجو نیاز دارند که از ابزار های مخصوصی مانند عینک، کلاه و غیره استفاده کنند.

واقعیت افزوده (Augmented Reality)

واقعیت افزوده یا AR یک تجریبه تعاملی دنیای واقعی و دنیای مجازی میباشد که در آن عناصری میان کاربر و دنیای مجازی رد و بدل میشود در واقعیت افزوده معمولا چیزی از فضای واقعی کم نمیشود بلکه به آن اضافه میشود.

در واقعیت مجازی تمامی عناصر دیده شده و درک شده توسط کاربر ساخته نرم‌افزار ها و غیر واقعی میباشد ولی در واقعیت افزوده بخشی از اطلاعات و تصاویری که کاربر درک میکند در فضای واقعی وجود ندارد و بخشی وجود دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با متاورس مقاله متاورس چیست را مطالعه کنید

 

کاربرد متاورس

همانطور که گفته شد بشر از ابتدا به دنبال حضور سریعتر در هر مکانی در هر قسمت از دنیا بوده است اما با متاورس شما میتوانید در رخت خواب خود به خرید بروید، از فروشگاه یک برند که به هر کجای دنیا تعلق داشته باشد بازدید کنید، در اتاق خود نشسته اید اما در یک جلسه مهم کاری در آن سوی دنیا حضور دارید و در حال مکالمه و گفتگو در مورد نحوه و شرایط قرار داد خود هستید.

با انسان هایی تعامل میکنید که هزاران کیلومتر با شما فاصله دارند ولی در متاورس در نزدیکترین فاصله و در دسترس ترین حالت برای شما هستند بله، این جادوی متاورس است ساعت ها زمان برای رسیدن به مکان مشخص و کیلومتر ها مسیر فقط با چند ابزار برای استفاده از متاورس نادیده گرفته میشود و تمام این ها بخشی از قابلیت های این دنیای بزرگ است که در ابتدای مسیر خود قرار دارد.

 

چرا باید زمین مجازی در متاورس بخریم

اگر متاورس این مفهوم را برساند که همه چیز شامل فروشگاه ها، کنسرت ها، زمین های ورزشی، خانه ها و غیره مجازی خواهد بود باید بدانیم که تمام این موارد مجازی بر روی زمین های مجازی به وجود خواهد آمد و یکی از جذابترین و پر سود ترین سرمایه گذاری ها در دنیای متاورس سرمایه گذاری در املاک و مستقلات آن در متاورس خواهد بود.

سرمایه گذاری شما باید بر این اساس باشد که از املاک یا زمین خود در چه مسیری میخواهید استفاده کنید شما میتوانید یک زمین در متاورس خریده و سازه مورد نظر خود را در آن بسازید. زمین ها در دنیای غیر متمرکز متاورس هستند و هیچ حاکمیت خاصی بر کل آنها وجود ندارد و شما مالکیت دارایی خودتان را دارید، نسبت به پروژه ای که در آن خرید میکنید و موقعیت آن زمین قیمت آن متفاوت خواهد بود و سود دهی آن نیز طی زمان بیشتر خواهد بود.

 

نکات مهم قبل از خرید زمین در متاورس

 

 • خرید زمین یعنی سرمایه گذاری

یک نکته کلیدی در مورد خرید زمین و سرمایه گذاری در متاورس وجود دارد و آن این است که شما باید تحقیقات خوبی در مورد پروژه هدف خود داشته باشید و از موفقیت کلی آن اطمینان نسبی داشته باشید.

اگر شما یک ارز دیجیتال بخرید بعد از افت قیمت و نوسانات میتوانید آن را با ضرر فروخته و مقداری از سرمایه خود را خارج کنید ولی در مورد NFT ها و زمین های متاورسی این امکان وجود دارد که بعد از شکست پروژه تمام سرمایه شما از دست برود و خریداری برای زمین یا NFT شما وجود نداشته باشد پس در انتخاب پروژه و خرید زمین در دنیای دیجیتال هر ارز دقت و تحقیق کافی به خرج دهید.

 

 • جامعه پروژه

همانند ارز های دیجیتال، در زمان خرید زمین و اقلام متاورس باید به تیم پشتیبانی، مسیر راه، وایت پیپر و مسائل زیادی توجه داشته باشید و تحقیقات کافی در این مورد انجام دهید. یکی از مهمترین مسائل هر پروژه جامعه آن میباشد اگر پروژه نوپا باشد شما باید هدف های جامعه آن پروژه و مقدار وفاداری جامعه نسبت به اهداف پروژه را مد نظر قرار دهید.

یکی از عوامل تاثیر گذار این است که، چه افراد مشهور و صاحب نامی در آن پروژه سرمایه گذاری کرده و از آن حمابت میکنند برای مثال سرمایه گذاری گری اسکیل در پروژه دسنترالند (Decentraland.org) است که در کنار اعتبار خود پروژه سرمایه گذاران زیادی را به این سمت سوق داد.

 

 • شرایط فروش زمین ها

بررسی شرایط های فروش زمین ها میتواند راهنمای مناسبی برای شما در انتخاب قطعی آن پروژه برای سرمایه گذاری باشد، زمانی که شما داده های فروش را بررسی میکنید متوجه شرایط و ارزش نسبی زمین و کلیت آن پروژه خواهید شد.

بررسی فروش اولیه و شرایط آن، حجم خریداران و مبالغ پرداختی بابت هر زمین و غیره، مبلغ فروش زمین ها و قیمت گذاری آن در بازار های دیگر که میتوان با بررسی قیمت اولیه و کاهش یا افزایش قیمت نسبت به خرید آن اقدام کرد.

 

خرید زمین متاورس در ایران

روش خرید زمین یک روتین است و روال مخصوص به خودش را دارد که بر اساس پلتفرم انتخابی توسط شما و پروژه ای که میخواهید در آن سرمایه گذاری کنید اجرا میشود.

طبق روند قانون گذاری در دنیای ارز های دیجیتال و اعمال برخی تحریم ها نسبت به کشور ما، همیشه پیشنهاد میشود از برنامه های معتبر تغییر آی پی که دارای آی پی ثابتی میباشند استفاده کنید.

تا از هر گونه ضرر و مسدود شدن حساب کاربری جلوگیری کرده باشید و به دلیل عدم وجود قانون جامع، این قاعده از خرید زمین در دنیای متاورس نیز مستثنی نیست.

خرید و سرمایه گذاری چند هزار دلاری امروز بر روی زمین های متاورسی امکان دارد سود های چند صد هزار دلاری را برای شما فراهم کند و همه این ها بستگی به انتخاب درست پروژه، موقعیت زمین و شرایط کلی بازار نو پای متاورس دارد.

به طور کلی روتین خرید زمین در متاورس به این صورت میباشد:

 • انتخاب پروژه مورد نظر متاورس
 • انتخاب قطعه زمین مد نظر در پروژه مربوط
 • انتخاب کیف پول مناسب بر اساس پلتفرم مربوط
 • ایجاد نقدینگی، اقدام به خرید و تائید تراکنش

در ادامه به بررسی روش بالا در پروژه های مختلف میپردازیم.

برای یادگیری و بررسی کامل پروژه های متاورس پیشنهاد میشود از صفحه آموزش متاورس وبسایت ما بازدید نمائید.

 

خرید زمین در دسنترالند (Decentraland)

دسنترالند یکی از پروژه های محبوب و معتبر دنیای متاورس است که ارز دیجیتال بومی آن MANA میباشد و در جمع ارز های معتبر و رده بالای بازار ارز های دیجیتال قرار دارد.

کیف پول مناسب برای خرید زمین از دسنترالند متامسک بوده و ارز دیجیتال خرید زمین از دسنترالند MANA میباشد. این ارز دیجیتال در اکثر صرافی های معتبر قابل تهیه و خرید میباشد، پس از خرید مانا و ارسال آن به کیف پول خود شما نیاز به مقداری اتریوم برای پرداخت فی تراکنش ها نیز دارید.

 

متاورس دسنترالند1

 

پس از تهیه ارزهای دیجیتال گفته شده و موجود کردن آن در کیف پول مورد نظر شما میتوانید درخواست خرید زمین خود را صادر کنید و یا با استفاده از Bid برای زمین مدنظر قیمت پیشنهادی ارائه کنید، قیمتی که پیشنهاد میکنید تا تاریخ مشخصی اعتبار دارد که تاریخ را خود شما مشخص میکنید که مالک میتواند آن را قبول یا رد کند.

 

متاورس دسنترالند 2

 

خرید زمین در سندباکس (The Sandbox)

میتوان گفت که بعد از دسنترالند، بهترین پروژه برای خرید زمین سند باکس میباشد. مناسب ترین کیف پول برای این پروژه نیز متا مسک میباشد و روش خریداری زمین در سند باکس نیز همانند دسنترالند بوده با تفاوت اینکه شما باید ارز دیجیتال SAND و مقداری اتریوم برای فی تراکنش داخل کیف پول خود داشته باشید.

 

متاورس سند باکس

 

بعد از اینکه کیف پول خود را متصل کردید میتوانید در قسمت LANDS زمین مورد نظر خود را انتخاب کنید و پس از آن با زدن گزینه Buy Now خرید خود را تکمیل کنید و مالک زمین مورد نظر بشوید. برای بررسی کامل و یادگیری کار با این پروژه پیشنهاد میشود از صفحه آموزش خرید زمین در متاورس دسنترالند بازدید نمائید.

 

خرید زمین در Somnium Space

در مقایسه با سند باکس و دسنترالند، پروژه جدیدتری به حساب می آید و مسئله ای که آنرا با سایر رقبا متفاوت کرده این است که Somnium space با واقعیت مجازی VR سازگاری دارد.

 

سم نیوم متاورس

 

پس از اتصال ولت متامسک میتوانید با ارز دیجیتال اتریوم قطعه زمین انتخاب شده خود را خریداری کنید. همچنین خرید از Opensea نیز توسط وبسایت رسمی پیشنهاد شده است.

 

خرید زمین در Upland

این پروژه متاورس یک پروژه با قیمت زمین های مقرون به صرفه بوده که هزینه های چند هزار دلاری برای خرید زمین برای شما به جای نمیگذارد. برای بررسی کامل و یادگیری کار با این پروژه پیشنهاد میشود از صفحه معرفی متاورس آپلند بازدید نمائید.

 

آپلند متاورس

 

سخن پایانی

در بالا به بررسی برخی از پروژه ها و نحوه خرید زمین از آنها پرداختیم، همانطور که میدانید پیشرفت در حوزه ارزهای دیجیتال و متاورس بسیار سریع بوده و این پروژه ها در ابتدای راه خود هستند.

با توجه به قابلیت ها و کارایی هایی که از آنها انتظار میرود امکان موفقیت بالایی برای آنها پیش بینی میشود و در آینده بخش بزرگی از زندگی روزمره ی ما را تشکیل خواهند داد، لذا با انتخاب پروژه مناسب در کنار تحقیق و بررسی های لازم میتوانید با خرید زمین های دیجیتال سهمی از این پیشرفت و توسعه را در اختیار بگیرید. امیدواریم با مقاله بالا قدم مثبتی در این مسیر برای شما برداشته باشیم.

۵/۵ - (۳ امتیاز)

علی کریمی

مترجم زبان انگلیسی، محقق، مقاله نویس و فعال در حوزه ارز های دیجیتال از سال 2019

‫۱۲ دیدگاه ها

  1. سلام و احترام
   ببنید این زمین ها بر اساس پیشرفت و توسعه پروژه قاعدتا رشد خواهند داشت، اما از طرفی کمی هم به زمین خود برسید باعث بالا رفتن بیشتر قیمتش هم میشه

  1. سلام و احترام
   از آنجایی که میتوان در این پلتفرم با هر ایمیلی عضو شد و زمین خرید، باید گفت که تقریبا پیدا کردن زمین به صورت رایگان، یا به اندازه همان میزان اعتباری که داخل بازی به شما داده میشود در این پلتفرم رفته رفته سخت تر میشود.

 1. سلام میخوام بدونم باید مثل بازی های دیگ حتما باید در بازی حضور داشته باشیم و فعالیت کنیم یا صرفا میشه به عنوان سرمایه زمین رو خرید و کار دیگ ای نکرد؟

 2. خدایا ما کجاییم اینا کجان!!! هنوز برام جا نیافتاده که این زمینها به چه دردی میخوره؟؟ یعنی چی یکی میاد دونیم میلیون دلار میخره این زمینرو که توش نمایشگاه بزنه؟؟

  1. سلام و احترام
   پیشرفت تکنولوژی و دنیای آینده هرروز شگفت انگیز تر میشوند، بنابراین همگام با تکنولوژی بودن چیز بدی نیست.
   دقیقا مثل وقتی که هیچکس فکر نمیکرد آدم ها تا این اندازه غرق در فضای مجازی و برنامه های اجماعی باشند.

  1. با عرض سلام
   به صورت کلی سرمایه گذاری در بازار های مالی همراه با ریسک است؛ و در حوزه ی متاورس و NFT هم این ریسک دیده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا