خرید یوان چین برای ذخایر خارجی روسیه

بر اساس گزارش‌های اقتصاددانان روسی، روسیه از همین ماه شروع به خرید یوان چین برای ذخایر بین‌المللی خود خواهد کرد. در حالی که تحلیلگران می‌گویند که خریدها در ابتدا کوچک و نمادین خواهد بود، ظاهراً اینها نشان‌دهنده چرخش در اقتصاد کشور خواهد بود.

 

روسیه یوان چین را برای ذخیره خریداری می‌کند

بر اساس گزارش‌های اقتصاددانان محلی، روسیه برای اولین بار پس از حمله به اوکراین، خرید یوان چین را آغاز خواهد کرد. این اقدام نشان‌دهنده انحراف از فروش است که روسیه در آغاز سال ۲۰۲۳ شروع به اجرای آن کرد و تعداد آن را از فوریه کاهش داد.

 

خرید این وجوه به یوان چین به کشور کمک می‌کند تا ذخایر خود را که به دلیل توقیف بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار دارایی به دلیل تحریم‌های غرب که در نتیجه شروع روابط روسیه و اوکراین اعمال شده بود، کاهش دهد، ادامه دهد.

 

الکساندر ایزاکوف، اقتصاددان بلومبرگ درباره این خریدها اظهار داشت:

حجم خریدهای FX در ابتدا کم خواهد بود، اما بسیار نمادین خواهد بود زیرا نشان می‌دهد که کشور به جای اینکه از طریق ذخایر مصرف کند، آنها را می‌سازد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا