بوترین حفظ مینیمالیسم اتریوم را ترویج می‌کند

گسترش هسته بلاکچین اتریوم با عملکردهای بیشتر و بیشتر، هزینه سنگینی دارد. ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، نسبت به بارگذاری بیش از حد اجماع اجتماعی اتریوم که در صورت دلسرد شدن یا مقاومت در برابر آن می‌تواند خطرات سیستمیک بالایی برای اکوسیستم به همراه داشته باشد، هشدار داده است. بوترین ضمن اعتراف به نیاز طبیعی تلاش برای گسترش عملکرد اصلی بلاکچین اتریوم، اضافه کرد که چنین اقداماتی می‌تواند لایه اجماع را شکننده‌تر کند.

 

خطرات بارگذاری بیش از حد لایه اجماع

در طول سال‌ها، چندین پیشنهاد ارائه شده است که استفاده از اجماع اجتماعی اتریوم را برای مقاصد دیگر، از جمله قیمت و داده‌ها، ابتکارات مجدد و استفاده از فورک‌های نرم‌افزار لایه-۱ برای بازیابی پروژه‌های لایه-۲ پیشنهاد می‌کند.

 

با این حال، بنیانگذار اتریوم نسبت به چنین تصوری هشدار داد و توضیح داد:

برای پروژه‌های لایه کاربردی طبیعی است که چنین استراتژی را انجام دهند و در واقع چنین ایده‌هایی اغلب به سادگی و بدون درک خطرات تصور می‌شوند، اما نتیجه آن می‌تواند به راحتی با اهداف جامعه به‌عنوان یک کل بسیار ناسازگار شود.

 

در آخرین پست وبلاگی با عنوان اجماع اتریوم را بیش از حد بار نکنید، بوترین راه‌حل‌های بالقوه‌ای برای مقابله با ریسک‌هایی مانند اوراکل‌های قیمت، یا اوراکل‌های غیرمتمرکز اقتصادی نه کاملاً کریپتویی یا اوراکل‌های مبتنی بر رأی‌گیری اعتباردهنده که به صراحت متعهد می‌شوند ارائه کرد. استراتژی‌های بازیابی اضطراری آن‌ها چیزی غیر از توسل به اجماع L1 است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا