مصاحبهاخبار اتریوماخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت‌ کوین

بوترین امنیت بیت کوین را مورد بحث قرار می‌دهد

در ۱ سپتامبر، ویتالیک بوترین مصاحبه‌ای با نویسنده اقتصادی، نوآ اسمیت، انجام داد و در مورد بیت کوین و امنیت بلندمدت این شبکه صحبت کرد. بوترین همچنین درباره سقوط اقتصاد کریپتو صحبت کرد و گفت از اینکه این سقوط زودتر اتفاق نیفتاد متعجب است.

 

بوترین: بیت کوین در بدست آوردن سطح درآمد کارمزد مورد نیاز برای ایمن‌سازی سیستمی چند تریلیون دلاری موفق نیست

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم اخیراً با نویسنده اقتصاد، نوآ اسمیت، مصاحبه ای انجام داد. بوترین در مورد وضعیت فعلی ارزهای دیجیتال حرف‌های زیادی برای گفتن داشت. اسمیت ابتدا از بوترین درباره افکارش در مورد سقوط اخیر کریپتو پرسید و بوترین گفت که فکر می‌کرد زودتر سقوط کنند.

 

بوترین در این مصاحبه گفت:

از اینکه این اتفاق زودتر نیفتاد تعجب کردم. معمولاً حباب‌های کریپتو پس از پشت سر گذاشتن بالاترین سطح قبلی حدود ۶ تا ۹ ماه دوام می‌آورند و پس از آن افت بسیار سریع اتفاق می‌افتد. این بار، بازار گاوی نزدیک به یک سال و نیم به طول انجامید.

 

بوترین همچنین درباره شبکه بیت کوین (BTC) و The Merge، انتقال بسیار مورد انتظار اتریوم از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) صحبت کرد.

 

بوترین گفت:

در درازمدت، امنیت بیت کوین کاملاً از کارمزدها ناشی می‌شود و بیت کوین در به دست آوردن سطح درآمد کارمزد مورد نیاز برای ایمن کردن سیستمی چند تریلیون دلاری موفق نیست.

 

هنگامی که اسمیت از بوترین درباره مصرف انرژی بیت کوین پرسید، بنیانگذار اتریوم خاطرنشان کرد که PoS نه تنها آسیب به محیط زیست را کاهش می‌دهد، بلکه در مورد ایمن نگه داشتن بلاکچین نیز هست.

 

بوترین تاکید کرد:

یک سیستم اجماع که بیهوده هزینه‌های هنگفتی از الکتریسیته دارد نه تنها برای محیط‌زیست بد است، بلکه نیازمند صدور صدها هزار BTC یا ETH در هر سال است. در نهایت، انتشار به نزدیک به صفر کاهش می‌یابد، در این مرحله دیگر مشکلی نیست، اما پس از آن بیت کوین شروع به رسیدگی به یک مسئله دیگر می‌کند، چگونه مطمئن شویم که ایمن باقی می‌ماند.

 

بوترین افزود:

و این انگیزه‌های امنیتی نیز محرک بسیار مهمی در پشت حرکت اتریوم به سمت اثبات سهام هستند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا