آموزش دیفای (DEFI)آموزش صرافی‌ها

صرافی برگر سواپ + آموزش استفاده از این صرافی

صرافی BurgerSwap چیست؟

صرافی برگر سواپ یک صرافی غیر متمرکز است و دارای یک ارز حکومتی میباشد. همچنین یک پروتکل DeFi است و بر روی زنجیره هوشمند Binance اجرا می شود. این به شما امکان میدهد بین توکن های صادر شده در BSC مبادله کنید و برای ارائه نقدینگی به این بازارهای غیرمتمرکز پاداش دریافت کنید.

برخلاف سایر پروژه‌های مشابه DeFi مانند Uniswap و SushiSwap، توکن‌های معمول Liquidity Provider (LP) را در BurgerSwap پیدا نخواهید کرد. در عوض، هرکسی که نقدینگی به جفت‌های واجد شرایط ارائه می‌کند، توکن‌های BURGER را دریافت میکند که نشان دهنده سهم آنها است.

BurgerSwap یک پروتکل DeFi است که بر روی زنجیره هوشمند Binance (BSC) ساخته شده است. BurgerSwap به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) کار می کند که از مدل بازارساز خودکار (AMM) استفاده می کند. مشابه پروتکل‌های PancakeSwap، BakerySwap و دیگر پروتکل‌ها، به کاربران اجازه میدهد تا با ارائه نقدینگی، توکن‌ها را کسب کنند.

 

اتصال MetaMask به صرافی برگر سواپ

قبل از اتصال کیف پول MetaMask خود به BurgerSwap، باید کیف پول خود را به زنجیره هوشمند Binance متصل کنید.

به صفحه اصلی BurgerSwap (burgerswap.org) بروید. روی دکمه “اتصال کیف پول” کلیک کنید. مطمئن شوید که از شبکه Mainnet Ethereum به Binance Smart Chain سوئیچ کرده اید.

پس از اتصال کیف پول خود، میتوانید محصولات BurgerSwap (Swap، Pool، Governance، Bridge، و غیره) را ببینید و پیمایش کنید.

 

نحوه استفاده از صرافی BurgerSwap

در BurgerSwap، میتوانید بسیاری از توکن‌های BEP-20 (یعنی دارایی‌های کریپتو که در BSC در حال اجرا هستند) مبادله کنید. میتوانید لیستی از جفت های موجود را در اینجا بیابید.

به عنوان مثال، اگر می‌خواهید BNB را با BURGER معامله کنید، می‌توانید به Swap بروید، مقدار BNB را وارد کنید و روی دکمه Swap کلیک کنید.

 

نحوه استفاده از BurgerSwap

 

قبل از تعویض توکن های خود، حتماً تأثیر قیمت، کارمزد تراکنش و سایر جزئیات را بررسی کنید.

 

قیمت BurgerSwap

 

نحوه اضافه کردن نقدینگی به BurgerSwap Pool

هر کاربری میتواند نقدینگی (اضافه کردن توکن) را به پلتفرم BurgerSwap ارائه دهد. این توکن ها را می توان برای ایجاد یک استخر نقدینگی جدید یا افزودن به یک موجودی استفاده کرد. برای ارائه نقدینگی، به تب (Pool) بروید، روی «افزودن نقدینگی» کلیک کنید و جفت توکن را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که قبل از افزودن نقدینگی به استخر و انجام یک تراکنش بلاکچین، باید روی دکمه تایید کلیک کنید. این تراکنش به توکن های شما اجازه میدهد تا توسط قراردادهای BurgerSwap استفاده شوند. پس از انجام آن تراکنش، میتوانید با افزودن نقدینگی ادامه دهید.

 

نحوه اضافه کردن نقدینگی به BurgerSwap Pool

 

هنگامی که نقدینگی را به یک استخر اضافه میکنید، توکن های BURGER را متناسب با سهم استخر خود دریافت میکنید. لطفاً برای اطلاعات دقیق به راهنمای BurgerSwap مراجعه کنید.

 

حاکمیت در صرافی برگر سواپ

تب BurgerSwap در Governance جایی است که می‌توانید توکن‌های BURGER خود را به اشتراک بگذارید. برای ایجاد پیشنهادهای حکومتی جدید یا رأی دادن به پیشنهادهای موجود، باید BURGER را سهامدار کنید.

 

BurgerSwap حاکمیت

 

 پل متقاطع زنجیره ای صرافی BurgerSwap

از آنجایی که BurgerSwap روی BSC اجرا می شود، فقط می توانید با استفاده از توکن های BEP-20 معامله کنید یا نقدینگی ارائه دهید.

با این حال، BurgerSwap یک سرویس پل متقابل زنجیره ای را ارائه میدهد که به شما امکان می دهد هر توکن ERC-20 را به یک نسخه رپد شده BEP-20 (bTokens) تبدیل کنید. این شبیه به نحوه ایجاد برخی از بیت کوین های رپد شده در شبکه اتریوم است، اما در این مورد، تبدیل ها بین توکن های ERC-20 و BEP-20 اتفاق می افتد.

 

BurgerSwap پل متقاطع زنجیره ای

 

احتمالاً متوجه شده اید که صرافی Burgerswap دارایی های زیادی دارد که توکن های BSC بومی نیستند، مانند BTC، ETH، BCH یا XRP. اینها فقط در شبکه BSC قابل معامله هستند زیرا به توکن های BEP-20 تبدیل شده اند و یا از طریق Bridge (bTokens) یا از طریق برداشت بایننس.

به خاطر داشته باشید که ممکن است در طول این فرآیند لازم باشد شبکه MetaMask خود را بین اتریوم و بلاکچین BSC تغییر دهید. همچنین، bTokens تنها در صورتی قابل معامله است که نقدینگی کافی برای جفت‌ های BNB و BURGER مربوط آنها (bToken/BNB و bToken/BURGER) وجود داشته باشد.

به همین دلیل مهم است که قبل از تأیید معامله، مراقب تأثیر قیمت باشید. جفت های معاملاتی با نقدینگی کم احتمالاً لغزش زیادی را در معاملات شما متحمل خواهند شد.

 

فارم توکن صرافی برگر سواپ

BurgerSwap جوایز BURGER، USDT و BNB را ارائه می دهد. کاربران می توانند توکن ها را به دو روش مختلف پرورش دهند: با تأمین نقدینگی و با مشارکت در حاکمیت.

هر کسی که نقدینگی را برای BurgerSwap فراهم کند، توکن های BURGER را متناسب با سهم خود از استخر دریافت می کند. تا زمانی که به تامین نقدینگی ادامه دهند، واجد شرایط دریافت پاداش هستند. از نوامبر ۲۰۲۰، BurgerSwap 0.3٪ کارمزد معاملاتی را برای همه جفت ها اعمال میکند و بخشی از آن به ارائه دهندگان نقدینگی اختصاص می یابد.

آنها همچنین سهمی از BURGER تولید شده در هر بلوک جدید را دریافت می کنند. از طرف دیگر، کاربران می توانند با مشارکت در اداره پروژه از طریق سیستم رای گیری پاداش دریافت کنند. علاوه بر این، BurgerSwap دارای مکانیزم سوزاندن است که درصدی از BURGER به دست آمده از کارمزد معاملات را از بین میبرد.

به طور خلاصه، نرخ های تخصیص پاداش عبارتند از:

  • ۴۰ درصد از پاداش ها به ارائه دهندگان نقدینگی در پلتفرم اختصاص می یابد.
  • ۳۰ درصد از جوایز به شرکت کنندگان در رای گیری اختصاص می یابد.
  • ۳۰ درصد از پاداش ها برای همیشه سوزانده می شوند.

نرخ ها ممکن است با توجه به پیشنهادات جدید توسط کاربران جدید تغییر کند.

 

آیا صرافی BurgerSwap ایمن است؟

شرکت امنیتی بلاکچین Beosin اولین نسخه قرارداد هوشمند را در سپتامبر ۲۰۲۰ ممیزی کرده است. از نوامبر ۲۰۲۰، هیچ مشکلی در مورد BurgerSwap گزارش نشده است. با این حال، واریز پول به یک قرارداد هوشمند همیشه خطرناک است، زیرا ممکن است اشکالاتی وجود داشته باشد که در طول ممیزی کد مورد توجه قرار نگیرد. شما هرگز نباید وجوهی را که نمیتوانید از دست بدهید سپرده گذاری کنید.

برای مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایر صرافی ها به دسته بندی “آموزش صرافی‌ها” مراجعه فرمایید.

 

کلام آخر

BurgerSwap یکی از اولین پروژه های DeFi بود که در زنجیره هوشمند Binance راه‌اندازی شد. BurgerSwap علیرغم شباهت‌ هایش با دیگر پلتفرم‌ها، ویژگی‌ های منحصر به‌ فردی مانند پل زنجیره‌ای و سیستم حاکمیتی را ارائه می‌کند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا