ایجاد اجماع سیاست کریپتویی برای مقررات جهانی بهتر

هدف کشورهای G20 ایجاد یک اجماع سیاستی در مورد دارایی‌های دیجیتال برای مقررات جهانی بهتر است. گیتا گوپینات، معاون مدیر صندوق بین‌المللی پول (IMF) می‌گوید پس از فروپاشی FTX که اخیراً شاهد آن بودیم، واضح است که ما به استانداردهای مورد توافق بین‌المللی در مورد مقررات نیاز داریم.

 

کشورهای G20 درباره مقررات کریپتویی بحث می‌کنند

معاونان مالی و بانک مرکزی G20 برای اولین بار تحت ریاست هند در ۱۳ تا ۱۵ دسامبر در بنگلور ملاقات کردند.

 

Ajay Seth، وزیر امور اقتصادی هند، روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری گفت که هدف کشورهای G20 ایجاد یک اجماع سیاستی در مورد دارایی‌های کریپتویی برای مقررات بهتر جهانی است.

 

به نقل از رویترز، Seth با اشاره به اینکه پیامدهای دارایی‌های کریپتویی برای اقتصاد، سیاست‌های پولی و بخش بانکی باید برای ایجاد اجماع مورد مطالعه قرار گیرد، گفت:

مقررات باید از دیدگاه سیاست اتخاذ شده ناشی شود. در واقع، یکی از اولویت‌هایی که روی میز گذاشته شده است، کمک به کشورها برای ایجاد اجماع برای رویکرد سیاستی در مورد دارایی‌های کریپتویی است.

 

فروپاشی صرافی کریپتویی FTX منجر به درخواست‌هایی برای نظارت بهتر بر بازار کریپتو شده است. FTX در ۱۱ نوامبر در ایالات متحده درخواست ورشکستگی کرد و مدیر عامل سابق سم بنکمن فراید (SBF) این هفته دستگیر شد. دولت ایالات متحده و رگولاتورها چندین اتهام کلاهبرداری علیه FTX و Bankman Fried مطرح کرده اند.

 

اعضای گروه ۲۰ (G20) عبارتند از:

آرژانتین، استرالیا، برزیل، کانادا، چین، فرانسه، آلمان، هند، اندونزی، ایتالیا، ژاپن، کره، مکزیک، روسیه، عربستان سعودی، آفریقای جنوبی، ترکیه، بریتانیا، ایالات متحده و اتحادیه اروپا. این گروه حدود ۸۵ درصد از تولید ناخالص داخلی جهان را تشکیل می‌دهد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا