تحلیل هفتگی بیت کوین (BTC) ۹ خرداد ۱۴۰۱

ارز دیجیتال بیت کوین، چیزی در حدود ۲۰ روز است که در یک کانال رنج نوسان می‌کند. در هفته گذشته تحلیل بلند مدت بیت کوین را ارائه دادیم که همچنان آن تحلیل معتبر است. از همین رو در تحلیل این هفته تصمیم گرفتیم به تایم فریم‌‍‌های پایین‌تر رفته و جزییات بیشتری از بیت کوین را ببینیم.

برای مشاهده تحلیل هفته گذشته از طریق این لینک به صفحه مربوط مراجعه کنید.

 

بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته چیزی در حدود ۲۰ روز است که در حال جمع‌کردن فنر خود است. این ارز دیجیتال درحال تصمیم‌گیری برای شروع حرکت جدید است، اما تا زمان شکست کانال و تایید حرکت جدید نمی‌توان مسیر آن را پیش‌بینی کرد. محدوده ۳۰ هزار دلار همچنان به قوت خود باقی مانده و حمایت سنگینی شکل گرفته است.

 

بیت کوین تایم فریم 4 ساعته
بیت کوین تایم فریم ۴ ساعته

 

اندیکاتور MACD کمی گارد صودی از خود نشان داده که با کراس صعودی میانگین‌ متحرک‌های خود همراه شده است. اما وضعیت RSI از مکدی بهتر است. این اندیکاتور کاملا گار صعودی گرفته و از محدوده ۵۰ بالا تر رفته است. تثبیت این اوسیلاتور بالای محدوده ۵۰ می‌تواند نشانه خوبی برای بیت کوین باشد.

 

واگرایی RSI در تایم فریم روزانه
واگرایی RSI در تایم فریم روزانه

 

در تایم فریم روزانه یک واگرایی معتبر بین RSI و نمودار قیمتی شکل گرفته است. این واگرایی سیگنال صعود زود هنگام را صادر کرده است، اما تا قبل از شکست مقاومت‌ها و تایید حرکت صعودی نمی‌توان به تنهایی به آن اتکا کرد.

 

  • اگر قصد سرمایه‌گذاری بلند مدت در بیت کوین را دارید، قیمت ۳۰ هزار دلار برای خرید بیت کوین ارزنده است.
  • با تقسیم سرمایه به دو بخش حتی با وجود ریزش بیشتر می‌توان کف‌های قیمتی را خرید کرد.

 

تمامی تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و مشاوره سرمایه‌گذاری نمی‌باشد.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا