تحلیل بیت کوین، آیا ادامه صعود ممکن است؟ ۳ مرداد ۱۴۰۱

ارز دیجیتال بیت کوین، همواره لیدر کل بازار برای شکل گیری روند‌های جدید بوده است. معمولا صعود‌ها و نزول‌ها با بیت کوین شروع شده و به دیگر رمز‌ ارز‌ها منتقل می‌شود. در تحلیل بیت کوین قبلی دیدیم که این ارز دیجیتال با واکنش به سطح ۲۰ هزار دلار با فشار خرید گاو‌ها مواجه شد و تا ۲۴ هزار دلار که میدلاین کانال نزولی خود بود صعود کرد. در برخورد اول بیت کوین موفق به عبور از میدلاین کانال نشد و در حال اصلاح قیمت است. هم‌اکنون بیت کوین با قیمت حدودا ۲۲ هزار در حال معامله است و در این تحلیل می‌خواهیم روند آینده بیت کوین را به‌صورت جزئیی‌تر بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

 

نمودار روزانه بیت کوین
نمودار روزانه بیت کوین

 

چیزی که در تصویر مشخص است، برخورد بیت کوین به میدلاین کانال نزولی و اصلاح قیمت است. اما قبل از آن بیت کوین موفق به عبور از مقاومت ۲۲ هزار شده بود که در ماه گذشته چندین باز از رشد قیمت جلوگیری کرده بود. پس اصلاح فعلی را به منزله پول بک به مقاومت ۲۲ هزار شکسته شده نیز می‌توان در نظر گرفت. اگر خریداران در این محدوده از قیمت حمایت کنند، بیت کوین می‌تواند باری دیگر برای امتحان میدلاین کانال حرکت کند. اگر خریداران در جنگ برای حفظ سطح ۲۲ شکست بخورند، بیت کوین تا ۲۰ هزار دلار در مرحله اول نزول خواهد کرد.

اندیکاتور RSI نیز همچنان روند صعودی خود را خفظ کرده است. این اندیکاتور هم‌اکنون به خط روند صعودی خود نزدیک شده است. واکنش RSI به این خط روند می‌تواند زودتر هشدار حرکت بعدی بیت کوین را به تحلیلگر بدهد. اگر خط روند از RSI حمایت کند، بیت کوین می‌تواند آماده جنگ برای عبور از میدلاین کانال نزولی شود.

 

نمودار 4 ساعته بیت کوین
نمودار ۴ ساعته بیت کوین

 

نمودار ۴ ساعته، جزئیات بیشتری از تحلیل گفته شده نشان می‌دهد. سطح کلیدی ۲۲ هزار دلار و واکنش‌های آن به وضوح مشخص است. منتظر واکنش قیمت به این سطح هستیم و تا زمان دیده نشدن نشانه‌های بیشتر نمی‌توان به قطعیت در مورد آن صحبت کرد.

 

تمامی تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و مشاوره سرمایه‌گذاری نمی‌باشد.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا