تحلیل بیت کوین، دو‌راهی صعود یا سقوط ۱۳ تیر ۱۴۰۱

ارز دیجیتال بیت کوین در یک دوراهی بزرگ گیر کرده است. در تحلیل بیت کوین هفته گذشته دیدیم که این ارز دیجیتال به سطح حمایت کلیدی ۲۰ هزار دلار رسید. هم‌اکنون چیزی در حدود یک هفته است که بیت کوین در حال نوسان حول محدوده حمایت خود است. در حال نوشتن این مقاله بیت کوین با قیمت ۱۹۱۰۰ دلار معامله شده و ریزشی ۷۲ درصدی را از سقف تاریخی خود تجربه کرده است.

با وجود فضای منفی حاکم در بازار رمز ارز و بحران اقتصادی جهانی، امکان ریزش بیشتر برای این ارز دیجیتال وجود دارد. اما بر اساس چارت قیمتی احتمال پیدا شدن کف قیمتی بیت کوین در این محدوده نیز وجود دارد.

 

نمودار هفتگی بیت کوین
نمودار هفتگی بیت کوین

 

بیت کوین میانگین متحرک ۲۰۰ دوره‌ای خود در تایم فریم هفتگی را شکسته است. میانگین متحرک یکی از مهم‌ترین حمایت‌های بیت کوین بود که از دست رفت. اما احتمال وقوع یک پول بک به سطح از دست رفته وجود دارد و بیت کوین در هفته جاری ممکن است تا سطح ۲۵ هزار دلار صعود کند.

از طرف دیگر یک خط روند صعودی جدید در چارت قیمت پیدا کردیم که با سطح ۲۰ هزار دلار طلاقی دارد. اگر بیت کوین تا زمان برخورد به این خط روند موفق به نگهداشتن حمایت استاتیک ۲۰ هزار دلار شود و حرکت ساید خود را ادامه دهد می‌تواند پس از برخورد به خط روند دوباره وارد مدار صعودی شود.

این حرکت رنچ تا خط روند ممکن است ۴ ماه زمان نیاز داشته باشد.

در صورت از دست روند حمایت ۲۰ هزار دلار و تمایل به نزول بیشتر، حمایت کلیدی بعدی بیت کوین در محدوده ۱۲ هزار دلار قرار دارد.

اندیکاتور RSI در تایم فریم هفتگی در حال تجربه کف‌ترین حالت‌های خودش است که طی سال‌های اخیر اتفاق نیوفتاده بود. نوسان RSI در این محدوده یواش یواش به کاهش فشار فروش کمک خواهد کرد.

  •  با رعایت مدیریت سرمایه و خرید پله‌ای، خرید در این قیمت‌ها به دید بلند مدت ارزنده است.

 

تمامی تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و مشاوره سرمایه‌گذاری نمی‌باشد.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا