سقوط ۱۸ رتبه‌ای بیت کوین در دارایی‌های ارزشمند جهان

در نوامبر ۲۰۲۱، ارزش‌گذاری بازار بیت کوین توانست آن را در فهرست ده دارایی برتر رتبه‌بندی شده بر اساس ارزش بازار قرار دهد، زیرا هشتمین ارزش بازار بزرگ سال گذشته در ۹ نوامبر بود. از آن زمان، بیت کوین ۷۵ درصد از ارزش دلاری خود را از دست داده است. ارزش بازار دارایی کریپتویی پیشرو به رتبه بیست و ششم در میان با ارزش‌ترین دارایی‌ها و شرکت‌ها در سراسر جهان سقوط کرده است.

 

ارزش بازار بیت کوین کمتر از ارزش بازار Chevron و بالاتر از ارزش بازار Home Depot است

بیش از یک سال پیش در نوامبر ۲۰۲۱، ارزش بازار بیت کوین (BTC) هشتمین بازار بزرگ از بین بی‌شمار شرکت‌ها و دارایی‌هایی بود که در سطح جهانی معامله می‌شدند. در آن زمان، در ۹ نوامبر ۲۰۲۱، یک عکس فوری از archive.org جمع‌آوری‌شده نشان می‌دهد که ارزش بازار بیت کوین ۱.۲۸۹ تریلیون دلار بوده است زیرا هر واحد با کمی بیش از ۶۸ هزار دلار مبادله می‌شد.

 

در آن روز، ارزش بازار BTC کمتر از ارزش کلی نقره بود که در ۹ نوامبر ۲۰۲۱ ۱.۳۸۰ تریلیون دلار بود. دارایی پیشرو ارز دیجیتال درست بالاتر از ارزش بازار ۱.۱۶۷ تریلیون دلاری تسلا بود که ۳۹۵ روز پیش ثبت شد. به‌علاوه، اتریوم (ETH) در ۲۰ جایگاه برتر دارایی‌های رتبه‌بندی شده بر اساس ارزش بازار قرار داشت.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا