عرضه بیت کوین در پایین‌ترین سطح ۵ سال اخیر

عرضه بیت کوین در پایین‌ترین سطح ۵ سال اخیر نشان دهنده صعودی بودن در آینده است.

 

کاهش عرضه بیت کوین

سرمایه گذاران بیت کوین همچنان اعتماد خود را نشان می‌دهند زیرا قیمت بیت کوین تا ۲۹۰۰۰ دلار کاهش می‌یابد. گسترش فعالیت شبکه یکی دیگر از شاخص‌های صعودی است.

در اوایل این هفته در روز دوشنبه، ۲۴ جولای، بزرگترین ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) با فشار فروش مواجه شد و قیمت بیت کوین اکنون در حدود ۲۹۰۰۰ دلار است. قیمت بیت کوین تحت حمایت ۲۹۸۷۲ دلار شکسته شده و منطقه حمایت بعدی ۲۷۵۰۰ دلار است.

با وجود این ضعف در قیمت بیت کوین، برخی از شاخص‌های زنجیره‌ای به روند صعودی اشاره می‌کنند. حتی با کاهش قیمت بیت کوین به کمتر از ۳۰۰۰۰ دلار، بیت کوین‌های بیشتری از صرافی خارج می‌شوند و در اختیار خود نگه می‌دارند. عرضه بیت کوین در صرافی‌ها در حال حاضر به پایین‌ترین حد در ۵ سال گذشته رسیده است. Santiment ارائه دهنده داده‌های زنجیره‌ای توضیح می‌دهد:

“عرضه بیت کوین در صرافی‌ها همچنان به سمت خود نگهبانی حرکت می‌کند و کاهش به زیر ۳۰ هزار دلار در هفته گذشته واکنش‌های شدیدی را ایجاد نکرده است که نشان دهنده #FUD یا فروش بیشتر در آینده باشد. ۱.۱۷ میلیون دلار بیت کوین در صرافی‌ها کمترین مقدار از نوامبر ۲۰۱۸ است.”

علیرغم کاهش اخیر بیت کوین به ۲۹.۲ هزار دلار در ابتدای هفته، همچنان در محدوده قیمتی آشنا از ۲۸.۰ تا ۳۱.۸ هزار دلار معامله می‌شود. این محدوده برای دارایی‌هایی که معمولاً بین سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۲ نوسانات بسیار مهم‌تری را تجربه می‌کنند، به‌طور شگفت‌آوری باریک بوده است.

در حال حاضر، خوش‌بینی بیشتری در بازار وجود دارد، با تماس‌های صعودی بیشتر از موارد نزولی. این عدم نگرانی در میان معامله گران، حتی پس از این‌که بیت کوین نتوانست به طور پایدار بالاتر از سطح حمایت روانی مهم ۳۰ هزار دلار باقی بماند، ممکن است مثبت‌ترین سیگنال برای یک چرخش بالقوه نباشد.

 

گسترش فعالیت روی زنجیره بیت کوین

علی چارتز، تحلیلگر محبوب رمزارز، با استناد به داده‌های Glassnode توضیح می‌دهد که تعداد آدرس‌های جدید روزانه در شبکه بیت‌کوین بار دیگر در حال افزایش است و روند رو به افزایش است. این افزایش در استفاده از شبکه سیگنال‌های صعودی می‌دهد.

زمانی که میانگین ماهانه کیف پول‌های جدید از میانگین سالانه فراتر می‌رود، نشان دهنده افزایش فعالیت زنجیره‌ای است که نشان دهنده یک شبکه سالم‌تر و استفاده رو به رشد است. پس از یک کاهش کوتاه، فعالیت روی زنجیره بیت کوین ($BTC) بار دیگر در حال گسترش است!

منبع: Coingape

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا