تحلیل دامیننس بیت کوین، ۲۱ تیر ۱۴۰۱

دامیننس بیت کوین یکی از مهم‌ترین شاخص‌ها در بازار معاملات ارز دیجیتال است که به کمک آن می‌توان تحلیلی از اوضاع کلی بازار و نحوه گردش پول از بیت کوین به آلتکوین‌ها بدست آورد. در واقع تحلیل دامیننس بیت کوین بررسی درصد مالکیت بیت کوین نسبت به کلیت بازار است.

در این تحلیل یک بررسی جامع از اوضاع دامیننس، سناریو‌های احتمالی آن و همچنین تاثیر آن در بازار ارائه خواهیم کرد.

 

نمودار روزانه دامیننس بیت کوین
نمودار روزانه دامیننس بیت کوین

 

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، دامیننس تتر پس از برخورد به مقاومت کلیدی خود در محدوده ۴۸ درصد باری دیگر با ریزش همراه شده است. اغلب، ریزش دامیننس بیت کوین به معنی قدرت گرفتن آلتکوین‌ها نسبت به بیت کوین است. در زمان‌هایی که بازار کریپتو به صورت یکجا سبز رنگ می‌شود دامیننس نزول می‌کند. دلیل آن رشد بیتشر آلتکوین‌ها به دلیل حجم بازار کوچک‌تر آنهاست.

هم‌اکنون دامیننس حمایت ۴۴ درصد را شکسته و پول بک خود را کامل کرده است. انتظار داریم دامیننس به ریزش خود ادامه دهد. هدف اول این ریزش حمایت ۴۱.۵ درصد و هدف نهایی فعلی ۳۹.۵ درصد خواهد بود. فعلا انتظار نداریم که دامیننس حمایت ۳۹ درصد از دست بدهد. حتی رسیدن به آن هم کمی دور از تصور  به نظر می‌رسد. اما هدف قابل دسترس و محتمل سطح ۴۱ درصد است که تا رسیدن به آن بازار می‌تواند با صعود هراه باشد.

اندیکاتور RSI پس از برخورد به سطح ۵۰ گارد نزولی گرفته و احتمال رسیدن به سطح ۴۱ درصد را افزایش داده است. در هر صورت با ریزش دامیننس احتمال یک صعود موقت در بازار وجود دارد.

 

تمامی تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و مشاوره سرمایه‌گذاری نمی‌باشد.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا