اخبار جهاناخبار آلت‌کوین‌هااخبار اتریوماخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت‌ کوین

خریدهای رمزنگاری شده در پلتفرم Brubank

بروبانک، یکی از اولین بانک های دیجیتال آرژانتینی که توسط بانک مرکزی این کشور تایید شده است، در حال ورود به تجارت ارزهای دیجیتال است. این شرکت اعلام کرد که اکنون به مشتریان اجازه می دهد تا از طریق پلتفرم خود در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند و به آنها امکان خرید دارایی های رمزنگاری شده در برنامه خود را می دهد. طبق گزارش ها، این دومین موسسه مالی است که این خدمات را در کشور ارائه می کند.

 

بروبانک خدمات ارزهای دیجیتال را معرفی می کند

بانک‌های خصوصی در آرژانتین در بحبوحه رونق کریپتو در این کشور ارزش ارائه خدمات ارزهای دیجیتال به مشتریان خود را مشاهده می‌کنند. بروبانک، یک موسسه مالی تمام دیجیتال دارای مجوز از بانک مرکزی این کشور، گزارش داده است که اکنون خدمات خرید ارزهای دیجیتال را در اپلیکیشن خود ارائه می دهد. این بانک هنگام پاسخ به سؤال مشتری در مورد گزینه های جدید در این پلت فرم، این قابلیت جدید را در رسانه های اجتماعی اعلام کرد.

بروبانک بیان کرد:

بله، ما کریپتو داریم! این یک عملکرد است که به تدریج برای همه کاربران ما فعال می شود. هنگامی که آن را فعال کردید، می توانید با وارد کردن سرمایه به برنامه، آن را مشاهده کنید.

 

Brubank تصمیم گرفت تنها چهار ارز دیجیتال را در پلتفرم خود ارائه دهد که  عبارتند از BTC، ETH و دو استیبل کوین USDC و DAI.

 

قانونی بودن رمزنگاری بانکی

Brubank اولین مؤسسه بانکی نیست که خدمات ارزهای دیجیتال را برای مشتریان خود در آرژانتین ارائه می دهد. در ۲ مه، بانک خصوصی دیگری به نام بانک گالیسیا، پس از توجه به تقاضای مشتریان برای این ابزارها، اعلام کرد که در حال حاضر سرمایه گذاری های ارزهای دیجیتال را مستقیماً از برنامه بانکداری خود ارائه می دهد.

با این حال، ارزهای دیجیتال هنوز در کشور نظارتی ندارند و بانک ها نمی توانند به تنهایی سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال ارائه دهند. برای انجام این کار، بانک ها با موسسات شخص ثالث که در خارج از کشور فعالیت می کنند، شریک می شوند و خدمات را ارائه می دهند. در مورد بانک گالیسیا، این لیریوم، یک پلت فرم اروپایی تنظیم شده است که نقدینگی را فراهم می کند، معاملات را انجام می دهد و خدمات نگهبانی را برای مشتری بانک ارائه می دهد. Brubank هنوز اعلام نکرده است که کدام پلتفرم این خدمات را برای این موسسه ارائه می دهد.

 

ماهیت چنین ترتیباتی به این معنی است که وجوه ذخیره شده در این کیف پول های رمزنگاری شده توسط قوانین کشور محافظت نمی شود و خارج از محدوده حمایتی است که نهادهای کشور مانند بانک مرکزی یا کمیسیون ارزش ملی می توانند انجام دهند.

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا