آموزش آلت کوین‌ها

معرفی ارز بریت کوین (BRIT)

بریت کوین (BRIT) چیست

اصطلاح بریت کوین به یک ارز دیجیتالی اشاره دارد که در بریتانیا راه اندازی و مستقر شده است. مانند سایر ارزهای رمزنگاری شده، بریت کوین ها به معامله گران این امکان را می دهد تا بدون استفاده از حساب بانکی، تراکنش ها را به صورت ایمن و خصوصی انجام دهند. به این ترتیب، این ارز دیجیتال که زمانی در صرافی بریت کوین منحل شده معامله می شد، جایگزینی برای پوند بریتانیا (GBP) در اختیار افراد قرار داد. بریت کوین تا سال ۲۰۱۹ از اکثر صرافی ها حذف شد.

 

آشنایی با بریت کوین

افزایش و محبوبیت ارزهای دیجیتال به دنبال بحران مالی به طور تصاعدی افزایش یافت. بسیاری از سرمایه‌گذاران به دنبال سرمایه‌گذاری‌های مطمئن‌تر، همراه با جایگزین‌هایی برای ارزهای سنتی سنتی-پول‌هایی که توسط دولت یک کشور صادر می‌شود- شدند. بیت کوین یکی از اولین ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز بود که وارد عمل شد. بیت کوین که در سال ۲۰۰۸ توسعه یافت، تجارت خود را در سال ۲۰۰۹ در یک سرویس یا شبکه همتا به همتا آغاز کرد. آنها نیازی به استفاده از حساب های بانکی یا واسطه های دیگر ندارند. تراکنش‌ها عموماً از طریق یک بلاک چین تأیید و ثبت می‌شوند – یک دفتر کل قابل دسترسی برای عموم که تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را ثبت می‌کند.

 

تاریخچه بریت کوین

انواع دیگری از ارزهای دیجیتال از جمله بریت کوین دنبال شد. این سرویس در جولای ۲۰۱۱ توسط شرکت نرم افزاری Intersango راه اندازی شد. در آگوست ۲۰۱۱، اینترسانگو پس از ناکامی در ایجاد روابط بانکی قابل اعتماد در بریتانیا، به صرافی بریت کوین اینترسانگو تغییر نام داد. اولین صرافی بیت کوین در بریتانیا بود که از معاملات GBP پشتیبانی کرد. اینترسانگو صرافی خود را در دسامبر ۲۰۱۲ تعطیل کرد. سپس تجارت به سایت های دیگری مانند Bittrex.com، Allcoin.com و همچنین صرافی های C-cex.com Bleutrade.com منتقل شد.

معامله‌گران می‌توانستند با قرار دادن سفارش‌های خرید یا فروش در یک دفترچه سفارش که با سفارش‌های باز مخالف به طور کامل یا تا حدی پر شده بود، بیت کوین را معامله کنند، و بریت کوین به عنوان امانی برای وجوه عمل می‌کرد. بریت کوین همچنین قول داده است که زمان تأیید را از ده دقیقه به چند ثانیه کاهش دهد و به دارندگان آن با بهره سالانه ۵ درصد پاداش دهد.

 

نگرانی در مورد بریت کوین

ابتدا، بریت کوین ادعا کرد که اثبات کار است، اما تنها ۱ درصد از کوین های موجود قابل استخراج است. ثانیاً، جامعه و حضور آن در سایت‌های رسانه‌های اجتماعی مانند توییتر و فیس‌بوک بسیار ضعیف بود و به نظر می‌رسید که تلاش‌های نیمه‌قلبی برای بازاریابی باشد.

 

بریت کوین چه تفاوتی با ارزهای دیجیتال بانک مرکزی دارد

 

بریت کوین چه تفاوتی با ارزهای دیجیتال بانک مرکزی دارد

بانک های مرکزی با ایجاد یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) به عنوان جایگزینی برای ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و بریت کوین بازی می کنند. ارزهای بدون اعتماد مانند این دو مثال به سختی اجرا می شوند زیرا اعتماد هزینه های تراکنش را کاهش می دهد. سیستم‌های کاملاً اثبات‌شده و غیرقابل اعتماد مانند بیت‌کوین و بریت‌کوین، حریم خصوصی کمی ارائه می‌دهند، و نگهداری آن هم از نظر انرژی و هم در زمان بسیار گران است. از سوی دیگر، یک CBDC با قرار گرفتن بزرگترین دارنده در سیستم اثبات سهام، مشکل را حل می کند.

بحث ارزهای فیات دیجیتال نسبت به ارزهای رمزنگاری شده مانند بریت کوین، در درجه اول ریشه در مقامات صادرکننده ارز یک کشور دارد. به عنوان مثال، مصرف کنندگان به دلار آمریکا اعتماد و اعتبار کامل دولت ایالات متحده را دارند. علاوه بر این، بیشترین تماس مردم با یک ارز دولتی از طریق پول نقد است. پولی که با کارت اعتباری یا نقدی استفاده می شود، در واقع پول بانکی است و یک مرحله از مرجع صادرکننده آن حذف می شود. پول بانکی اغلب مکانی است که در آن کارمزد اخذ می شود، به این معنی که CBDC هزینه بدون کارمزد پول دولتی را با راحتی پول دیجیتال ارائه می دهد.

پیشنهادهایی برای مطالعه و ایجاد پول الکترونیکی یا ارز الکترونیکی بسیار شبیه به کرون الکترونیکی مورد استفاده در سوئد، جایی که تنها ۶۰ درصد از جمعیت استفاده از پول نقد را در ماه گذشته به خاطر دارند، ارائه شده است. با این حال، هیچ جدول زمانی قطعی در مورد اینکه چه زمانی کشورهایی مانند بریتانیا ممکن است CBDC خود را ایجاد کنند، وجود ندارد.

 

نکات مهم

  • بریت کوین یک ارز دیجیتال بود که در انگلستان راه اندازی و مستقر شد.
  • در ابتدا در Intersango معامله می شد – که به بورس بریت کوین اینترسانگو تغییر نام داد – در نهایت به سایت های دیگری منتقل شد که
  • معامله گران می توانستند پوند انگلیس را با کوین مبادله کنند.
  • پس از بحران مالی ۲۰۰۸ محبوبیت ارزهای دیجیتال افزایش یافت.
  • بانک های مرکزی با صرافی های ارزهای دیجیتال تفاوت دارند.
  • این ارز دیجیتال نتوانست جذابیتی به دست آورد و تا سال ۲۰۱۹ از لیست اکثر صرافی ها حذف شد.
امتیاز دهید

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا