چشم‌انداز جهانی ارز بریکس

الکسیس هابیارمی، اقتصاددان از دانشگاه ژوهانسبورگ، می‌گوید که یک ارز مشترک پیشنهادی بریکس، اگر به طور مؤثر و سیستماتیک برای تمامی مبادلات تجاری بین کشورهای بریکس استفاده شود، بار این کشورها برای تامین مالی نظام پولی بین‌المللی، مزیت نامتناسبی که دلار از آن برخوردار بود را کاهش می دهد.

 

ارز BRICS یک چشم‌انداز واقعی برای تبدیل شدن به ارز جهانی دارد

الکسیس هابیارمی، اقتصاددان، در مصاحبه با پوتنیک که شنبه منتشر شد، درباره چالش‌هایی که یک ارز مشترک بریکس می‌تواند برای وضعیت ارز ذخیره جهانی دلار آمریکا ایجاد کند، بحث کرد. Habiyaremye یک محقق ارشد است که برای کرسی تحقیقات آفریقای جنوبی در توسعه صنعتی در دانشگاه ژوهانسبورگ، آفریقای جنوبی کار می‌کند. او دارای مدرک دکتری در مطالعات اقتصاد و سیاست تغییر فنی از دانشگاه ملل متحد/دانشگاه ماستریخت (UNU-MERIT) است.

 

این اقتصاددان با اشاره به مزیت نامتناسبی که دلار در نظام پولی بین‌المللی از آن برخوردار بود، توضیح داد:

این امتیاز گزاف تضمین می‌کند که سایر کشورها در نهایت کسری بودجه آمریکا را تأمین می‌کنند، زیرا ذخایر فدرال ایالات متحده به سادگی می‌تواند پول چاپ کند، در حالی که سایر کشورها مجبور به تولید کالاها و خدمات برای دسترسی به دلار هستند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا