ارز بریکس سلطه دلار آمریکا را تهدید نمی‌کند

جنت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا اعلام کرده است که سلطه دلار آمریکا را با هیچ تحولی از جمله ارز پیشنهادی بریکس تهدید نمی‌کند. یلن با تاکید بر اینکه تمام داده‌هایی که از آن آگاه است نشان می‌دهد که دلار در معاملات بین‌المللی به شدت مورد استفاده قرار می‌گیرد، تاکید کرد من فکر نمی‌کنم که جایگزینی وجود داشته باشد که احتمالاً آن را برای آینده قابل پیش‌بینی جایگزین کند.

 

جنت یلن در مورد ارز BRICS، چالش‌های تسلط دلار آمریکا

جنت یلن، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده، روز یکشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در سفارت ایالات متحده در پکن، به نگرانی‌های مربوط به تسلط دلار آمریکا و چالش‌های احتمالی ارز پیشنهادی بریکس اشاره کرد. این کنفرانس مطبوعاتی در پایان سفر چهار روزه او به چین برگزار شد.

 

در حالی که هیچ اعلام رسمی از سوی BRICS وجود ندارد، گمانه‌زنی‌ها در مورد ارز جدید BRICS پس از گزارش خبرگزاری روسی RT مبنی بر اینکه روسیه تایید کرده است که بلوک BRICS ارز جدیدی را با پشتوانه طلا عرضه خواهد کرد، بالا گرفته است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا