ارز بریکس سلطه دلار آمریکا را از بین خواهد برد

جوزف سالیوان، اقتصاددان سابق کاخ سفید هشدار داده است که ارز بریکس سلطه دلار آمریکا را از بین می‌برد. او توضیح داد که اگر کشورهای عضو فقط از یک ارز مشترک بریکس برای تجارت بین‌المللی استفاده کنند، آنها مانعی را که اکنون تلاش‌های آنها برای فرار از هژمونی دلار را خنثی می‌کند، از بین می‌برند.

 

مشاور اقتصادی سابق کاخ سفید در مورد ارز BRICS و وضعیت ارز ذخیره دلار آمریکا صحبت می‌کند

جوزف سالیوان، مشاور اقتصادی سابق کاخ سفید، در مقاله‌ای که روز دوشنبه توسط فارین پالیسی منتشر شد، درباره دلارزدایی و تأثیرات احتمالی ارز بریکس بر دلار بحث کرد. کشورهای بریکس، برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی هستند.

 

سالیوان مشاور ویژه و اقتصاددان کارکنان شورای مشاوران اقتصادی کاخ سفید در دوران دولت ترامپ بود. او در حال حاضر مشاور ارشد گروه لیندزی، یک شرکت مشاوره اقتصادی است.

 

وی با اشاره به ارز فرضی بریکس به عنوان the bric هشدار داد:

اگر BRICS فقط از ارز خود برای تجارت بین‌المللی استفاده کند، مانعی را که اکنون تلاش‌های آنها برای فرار از هژمونی دلار را خنثی می‌کند، از بین می‌برد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا