ارز BRICS به رضایت بسیاری از طرف‌ها نیاز دارد

رئیس بانک مرکزی روسیه می‌گوید ایجاد واحد پول مشترک بریکس نیازمند رضایت بسیاری از طرف‌ها است. رئیس بانک مرکزی روسیه ضمن تاکید بر اینکه ارز پیشنهادی BRICS شایسته توجه است، هشدار داد که این پروژه چالش‌برانگیز است و اجرای آن بسیار دشوار خواهد بود.

 

رئیس بانک روسیه در مورد ارز BRICS

الویرا نابیولینا، رئیس بانک روسیه، در حاشیه کنگره مالی سالانه بانک مرکزی که در تاریخ ۶ تا ۷ ژوئیه در سن‌پترزبورگ برگزار شد، درباره ارز پیشنهادی BRICS صحبت کرد. بلوک اقتصادی بریکس شامل برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی است.

 

انتظار می‌رود طرح ارزی بریکس یکی از موضوعات مورد بحث در اجلاس آتی رهبران بریکس در آفریقای جنوبی باشد که برای ۲۲ تا ۲۴ اوت برنامه‌ریزی شده است. این پیشنهاد در هفته گذشته زمانی که خبرگزاری روسی RT گزارش داد روسیه تأیید کرده است که بریکس یک ارز با پشتوانه طلا راه‌اندازی می‌کند، توجه زیادی را به خود جلب کرد. با این حال، هیچ یک از مقامات بریکس رسما این خبر را اعلام یا تایید نکرده اند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا