آسیب ارز BRICS به استانداردهای زندگی ایالات متحده

جان ولفنبرگر، تحلیلگر سرمایه‌گذاری هشدار داده است که ارز موفق بریکس می‌تواند به استانداردهای زندگی ایالات متحده لطمه بزند و به قدرت کمتری برای دولت ایالات متحده منجر شود، مشابه تضعیف بریتانیا پس از جنگ جهانی دوم. وی تاکید کرد با توجه به جنگ روسیه و اوکراین و تداوم رشد اقتصادی چین، برجام در حال تسریع برنامه‌های بریکس برای گرفتن قدرت از آمریکا است.

 

تاثیر ارز BRICS بر دلار آمریکا و استانداردهای زندگی آمریکا

Jon Wolfenbarger، تحلیلگر سرمایه‌گذاری، CFA، یک پست وبلاگی با عنوان Will a New BRICS Currency Change Anything? Maybe در وب‌سایت موسسه Mises هفته گذشته منشر کرده است. Wolfenbarger مدیر عامل و بنیانگذار Bull And Bear Profits، یک وب‌سایت سرمایه‌گذاری است. او بیش از ۳۰ سال تجربه در صنعت سرمایه‌گذاری دارد و بیش از ۲۲ سال به عنوان تحلیلگر اوراق بهادار در Allianz Global Investors و به عنوان بانکدار سرمایه‌گذاری در Merrill Lynch و JPMorgan کار کرده است.

 

وی درباره تلاش‌های دلارزدایی توسط کشورهای بریکس، برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی، گفت:

با توجه به جنگ روسیه و اوکراین و تداوم رشد اقتصادی چین، بریکس در حال تسریع برنامه‌های خود برای گرفتن قدرت از ایالات متحده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا