ارز بریکس، ابزاری برای مقابله با تحریم‌های دلاری

تحلیلگران استفاده از ارز آتی بریکس را برای دور زدن تحریم‌های ایالات متحده و نفوذ دلار در بازارهای بین‌المللی آغاز کرده اند. در حالی که افزایش ارزش دلار آمریکا برای تحریک دوره رشد اقتصادی پس از جنگ جهانی دوم قابل توجه بود، به اصطلاح استفاده از آن در همه جا تسلیحاتی شد، برخی کشورها را وادار کرد تا گزینه‌های دیگری را برای تجارت بین‌المللی در نظر بگیرند.

 

انتشار ارز مشترک بریکس در دست بررسی است

ژو ویدی، معاون انستیتوی اقتصاد و مدیریت بازرگانی دانشگاه آموزشی مرکزی چین، اجرای احتمالی ارز بریکس در مبارزه با تحریم‌های یکجانبه و هژمونی دلار آمریکا در بازارهای بین‌المللی را ارزیابی کرده است.

 

به گفته ژو، تسلیحاتی شدن دلار آمریکا حتی در محافل آمریکایی نسبت به آینده این ارز بی‌اعتمادی ایجاد کرده است و باعث شده تا کشورها جایگزین‌هایی را برای استفاده از آن در نظر بگیرند.

 

وی تصریح کرد:

در حالی که استفاده از دلار آمریکا پس از جنگ جهانی دوم مزایای متعددی را به همراه داشت، بعدها با توسعه جهان از جمله توسعه مستمر کشورهای بریکس، سود استفاده از دلار در تسویه حساب‌های بین‌المللی کم شد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا