ارز مشترک BRICS با پشتوانه طلا

معاون و مدیر ارشد مالی بانک بریکس، آرزوی بلوک اقتصادی برای توسعه ارز مشترک بریکس را روشن کرده است. اظهارات وی در پی گزارش‌های اخیر مبنی بر اینکه روسیه برنامه بریکس برای معرفی ارز مشترک با پشتوانه طلا را تایید کرده است و انتظار می‌رود در نشست آتی رهبران بریکس اعلام رسمی شود.

 

ارز بریکس با پشتوانه طلا مورد توجه قرار گرفته است

موضوع واحد پول مشترک بریکس با نزدیک شدن به اجلاس سران بریکس و تعداد فزاینده‌ای از کشورها به دنبال دلارزدایی هستند، توجه قابل توجهی را به خود جلب کرده است. بریکس شامل برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی است. نشست رهبران آنها از ۲۲ تا ۲۴ اوت در آفریقای جنوبی برگزار می‌شود.

 

روز سه‌شنبه، RT گزارش داد که بریکس قرار است ارز تجاری جدیدی را با پشتوانه طلا معرفی کند که در اجلاس سران رهبران ماه اوت مورد بحث قرار خواهد گرفت. این خبرگزاری با استناد به توییت سفارت روسیه در کنیا که روز دوشنبه منتشر شد، نوشت:

کشورهای بریکس در حال برنامه‌ریزی برای معرفی ارز تجاری جدیدی هستند که پشتوانه آن طلا خواهد بود. اخیراً کشورهای بیشتری برای پیوستن به BRICS ابراز تمایل کرده اند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا