برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong) – بنیانگذار و مدیرعامل کوین بیس

زندگینامه برایان آرمسترانگ

برایان آرمسترانگ مهندس نرم‌افزار، مشاور، مدیر ریسک و کارآفرین ارزهای دیجیتال می‌باشد. او سال ۲۰۱۲ به یکی از بنیانگذاران کوین‌بیس تبدیل شد و سِمت مدیرعاملی آن را بر عهده گرفت؛ این درست زمانی بود که او حرفه خود را در زمینه بیت‌کوین آغاز کرد. کوین‌بیس یکی از بزرگترین و محبوب‌ترین صرافی‌های معاملاتی ارزهای دجیتال با ارزش بیش از ۱.۶ میلیارد دلار است. بدون شک شهرت او به دلیل همکاری در Coinbase بوده است، اما او یکی از بنیانگذاران GiveCrypto هم بوده است. این مؤسسه خیریه توانسته تا ۴ میلیون دلار کمک‌های ارز دیجیتال برای افراد نیازمند جمع‌آوری کند.

 

برایان آرمسترانگ در ۲۰۱۹

کوین‌بیس سالی با رشد ثابت را در ۲۰۱۹ تجربه کرد؛ چراکه صرافی نشان داد که توانسته ۸ میلیون کاربر جدید طی سال گذشته اضافه کند و نزدیک به ۲ میلیارد دلار کارمزد معاملاتی از زمان راه‌اندازی خود از سال ۲۰۱۲ ایجاد کرده است. آرمسترانگ ماه اکتبر بود که از سناتورهای آمریکایی، Sherrod Brown و Brian Schatz، انتقاد کرد. دلیل انتقاد خود را هم رفتار غیر آمریکایی آنها عنوان کرد. آنطور که اعلام شد، آنها غول‌های پردازش پرداخت Stripe، Mastercard و Visa را برای خروج از Libra Association تحت فشار قرار دادند. این انجمن حاکمیتی برای ارز دیجیتال پیشنهادی می‌باشد. 

برایان آرمسترانگ در 2019

اواخر اکتبر ۲۰۱۹ مصادف با یازدهمین سالگرد انتشار وایت پیپر بیت‌کوین شد و درست در همان زمان کوین‌بیس گزارشی را منتشر کرد که نشان می‌داد که بیت‌کوین از سال ۲۰۱۳ عملکرد بهتری نسبت به S&P 500 داشته است. پس از اینکه گوگل و اپل در اواخر ماه دسامبر شروع به حذف کیف‌پول‌های دیجیتال مختلف و مرورگرهای برنامه غیرمتمرکز کردند، برایان آرمسترانگ ابزار نگرانی کرد؛ چراکه او نگران این بود تا اپل بتواند اپلیکیشن کوین‌بیس را از فهرست حذف و روندی را پیش بگیرد که می‌تواند تأثیرات منفی بر صنعت کریپتو داشته باشد. اوایل همان ماه بود که آرمسترانگ یه عنوان یکی از مربیان برنامه هفت هفته‌ای مدرسه استارت آپ کریپتوی Andreessen Horowitz معرفی شد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا