حمایت رئیس جمهور برزیل از ارز BRICS

رئیس جمهور برزیل، لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، از ایجاد واحد پولی بریکس حمایت کرده است. بیانیه حمایت او در حالی است که بلوک بریکس در حال کسب نفوذ جهانی است و ۱۹ کشور به دنبال پیوستن به این گروه هستند.

 

رئیس جمهور برزیل، لولا، از ایجاد ارز BRICS حمایت می‌کند

به گزارش رویترز، لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، رئیس جمهور برزیل روز چهارشنبه بار دیگر تاکید کرد که از ایجاد ارز برای تجارت بین کشورهای بریکس حمایت می‌کند. کشورهای بریکس شامل برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی هستند.

 

وی در یک سخنرانی در سفر به اسپانیا بدون ارائه جزئیات بیشتر گفت:

من طرفدار ایجاد یک ارز تجاری بین کشورهایمان در داخل بریکس هستم، درست مانند اروپایی‌ها که یورو را ایجاد کردند.

 

حمایت لولا از ایجاد واحد پولی بریکس به دنبال بیانیه‌ای بود که از کشورهای در حال توسعه خواست استفاده از دلار آمریکا را متوقف کنند و به جای آن ارزهای محلی را اتخاذ کنند.

 

رئیس جمهور برزیل در ۱۳ آپریل در جریان بازدید از بانک توسعه جدید در شانگهای که توسط کشورهای بریکس تأسیس شده است، گفت:

چرا موسسه‌ای مانند بانک بریکس نمی‌تواند ارزی برای تأمین مالی روابط تجاری بین برزیل و چین داشته باشد یا همه کشورهای دیگر بریکس؟ پس از پایان برابری طلا چه کسی تصمیم گرفت که دلار ارز تجارتی باشد؟

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا