اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت‌ کویناخبار جهاناخبار صرافی‌ هااخبار ماینینگ

چارچوب یکپارچه رمزنگاری توسط کنگره برزیل

کنگره برزیل در تلاش است تا قبل از پایان سه ماهه دوم، چارچوب قانونی ارزهای دیجیتال را تصویب کند. بر اساس گزارش رسانه های محلی، موافقان طرح های مختلف قانونی ارائه شده در سنا و کنگره اعلام کرده اند که به دلیل شباهت آنها به دنبال یکسان سازی پروژه ها خواهند بود. این پروژه یکپارچه جدید مشوق هایی را برای استخراج سبز و گنجاندن کلاهبرداری مرتبط با رمزارز به عنوان یک جرم ارائه می دهد.

 

حرکت کنگره برزیل برای تصویب قوانین کریپتو

کنگره برزیل تصمیم دارد تا قبل از پایان سه ماهه دوم، قانون قطعی را برای تنظیم ارزهای دیجیتال تصویب کند. به گفته رسانه های محلی، گزارشگران دو پیشنهاد مختلف که به دنبال تنظیم تعاملات رمزنگاری در کشور هستند، این دو سند را برای ارائه نسخه یکپارچه آنها ترکیب خواهند کرد. سناتورهای ایراجا آبرو و معاون اورئو ریبیرو این متن را آماده خواهند کرد که در مسیر تصویب در اواخر این ماه قرار خواهد گرفت.

آبرو در حال حاضر سه پیشنهاد را ترکیب کرده است و از سنا درخواست خواهد کرد که این دو پیشنهاد جدید (یکی در مجلس نمایندگان و دیگری در سنا) به طور مشترک بررسی و تصویب شوند. آبرو اظهار داشت:

من در تماس با گزارشگر اتاق که کار بسیار خوبی انجام داد، همه کارها را انجام می دهم. تیم فنی بانک مرکزی نیز بسیار کمک کننده بوده است. متون مشابه هستند و به یکی همگرا می شوند.

 

این سناتور معتقد است که با یک چارچوب قانونی شفاف و تثبیت شده برای ارزهای دیجیتال که با توصیه‌های گروه ویژه اقدام مالی (FATF) سازگار شده است، این بخش برای علاقه‌مندان به برزیل سرمایه‌گذارتر خواهد بود. او توضیح داد:

تقاضای بازار برای محیط کسب و کار امن تر و نیاز به طبقه بندی جنایی برای جلوگیری از کلاهبرداری، علاوه بر تطبیق برزیل با توافقات بین المللی وجود دارد.

 

انگیزه و ویژگی های جدید

یکی از بزرگ‌ترین انگیزه‌های پشت این قانون، حجم گسترده فعالیت‌های کلاهبرداری مرتبط با ارزهای دیجیتال است. در واقع، هدف این پروژه گنجاندن تعریف کلاهبرداری مرتبط با ارزهای دیجیتال در قانون جزایی برزیل است که بسته به شدت جرم، مجازات هایی از چهار تا هشت سال زندان را در پی خواهد داشت.

این پروژه همچنین به ماینینگ اهمیت ویژه ای می دهد، از جمله مشوق هایی برای پروژه های ماینینگ سبز. این بدان معنی است که پروژه های ماینینگ که جایگزین های انرژی سبز را اتخاذ می کنند از مزایای مالیاتی برخوردار خواهند شد. آبرو اظهار داشت:

برزیل می تواند به مقصد جدید ماینینگ سبز تبدیل شود. هدف همین است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا