برزیل موضوع دلارزدایی را پیش می‌برد

لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، رئیس جمهور برزیل، قصد خود را برای مطرح کردن موضوع دلارزدایی در نشست بعدی بریکس فاش کرد. چرا برزیل و آرژانتین با دلار معامله می‌کنند؟ چرا ما آن را با ارزهای خودمان انجام نمی‌دهیم؟ چرا برزیل و چین نمی‌توانند با ارزهای خود معامله کنند؟ رئیس جمهور برزیل گفت که چرا باید دلار بخرم و این در دستور کار من است.

 

برزیل قصد دارد در مورد دلارزدایی با شرکای بریکس بحث کند

به گزارش تاس، لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، رئیس جمهور برزیل روز جمعه در جریان اجلاس پاریس درباره یک پیمان مالی جدید جهانی اظهار داشت که قصد دارد موضوع دلارزدایی را در نشست بعدی بریکس مطرح کند. کشورهای بریکس شامل برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی هستند. نشست سران این بلوک اقتصادی قرار است در ۲۲ تا ۲۴ اوت در ژوهانسبورگ، آفریقای جنوبی برگزار شود.

 

به نقل از این خبرگزاری، رئیس جمهور برزیل گفت:

مشخص نیست چرا برزیل و آرژانتین به دلار معامله می‌کنند. چرا ما آن را با ارزهای خودمان انجام نمی‌دهیم؟ چرا برزیل و چین نمی‌توانند با ارزهای خود معامله کنند؟ این سؤال که چرا باید دلار بخرم در دستور کار من است و اگر به من و فقط به من بستگی دارد، در جلسه بعدی بریکس در مورد آن بحث خواهیم کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا