برزیل به قیمت سوخت به دلار پایان داد

رئیس جمهور برزیل، لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا اعلام کرد که شرکت نفت دولتی پتروبراس از قیمت‌های بین‌المللی مبتنی بر دلار آمریکا برای تعیین ساختار قیمت‌گذاری داخلی سوخت خود استفاده نخواهد کرد. برزیلی شدن این صنعت تخفیف‌هایی را برای توزیع‌کنندگان تعیین می‌کند و قیمت‌ها اکنون توسط معیارهای دیگر تعیین می‌شود.

 

رئیس جمهور برزیل، لولا، ساختار جدید قیمت‌گذاری سوخت را اعلام کرد

رئیس‌جمهور برزیل، لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، روز سه‌شنبه اعلام کرد که سیاست قیمتی جدیدی برای سوخت و مشتقات نفتی در این کشور ایجاد می‌کند و از برابری واردات برای قیمت‌های وابسته به دلار آمریکا فاصله می‌گیرد. پتروبراس، شرکت نفت دولتی برزیل، اکنون از معیارهای مختلفی برای تعیین قیمت سوخت و گازوئیل خود برای توزیع‌کنندگان استفاده خواهد کرد.

 

این اقدام که بخشی از وعده‌های انتخاباتی ریاست جمهوری لولا بود، توسط رئیس جمهور، پیروزی مردم خوانده شد. لولا اعلام کرد که قیمت سوخت و گازوئیل بیش از ۱۲ درصد کاهش میابد در حالی که قیمت گاز برای عمده‌فروشان و توزیع‌کنندگان ۲۱.۳ درصد کاهش میابد.

 

ژان پل پراتس، رئیس پتروبراس اظهار داشت:

پتروبراس آزادی خود را در تعیین قیمت‌ها باز میابد. ما خود را از یک عامل واحد و انحصاری رها کردیم که برابری بود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا