قوانین ارز دیجیتال آمریکاقوانین کشورها

قوانین ارزهای دیجیتال در برزیل

قوانین کلی کشور برزیل

برزیل در وضع قوانین مشخص و دقیق برای ارزهای دیجیتال در کشور قوی کار نکرده است اما اخبار و گزارش ها حاکی از آن است که این کشور قصد دارد تا قوانین ارزهای دیجیتال در برزیل را بروزرسانی کند. تنها قوانینی که در رابطه با ارزهای دیجیتال منتشر شده از سوی وزارت درآمد فدرال می باشد که در رابطه با قوانین ضد پولشویی و تروریستی موضوعی مطرح نکرده است.

مجلس های کنگره ی ملی برزیل به دنبال بررسی پیشنهادات برای قوانین ارزهای دیجیتال هستند. لایحه هایی که افراد به مجلس ارائه می دهند سال هاست که در دست بررسی می باشند اما سال ۲۰۲۰ به بعد هیچ کدام از آنها تصویب نشده اند و قانون جدیدی در این کشور اعلام نشده است. گفتنی است که لایحه ای در سال ۲۰۲۲ عنوان شد مبنی بر قانونی اعلام کردن ارزهای دیجیتالی که به فرایند مالیات ها هم کمک کند که در حال حاضر تصویبی صورت نگرفته است.

در صورتی که لایحه به تصویب برسد، قوانین در این کشور ملموس و شفاف خواهند شد و به روند سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال کمک می کند. قوانین ارزهای دیجیتال در برزیل قرار است تا با وضع قوانین جدید از توصیه های گروه ویژه ی اقدام مالی هم نهایت استفاده را ببرند. این گروه از اصلی ترین نهاد های مبارزه با مفاد پولشویی و تروریستی می باشند.

 

خرید و فروش در قوانین ارزهای دیجیتال در برزیل

پیش تر گفته شد که قوانین ارزهای دیجیتال در برزیل خیلی مشخص نیست اما مشخص نبودن و یا نبود قانون دلیلی بر ممنوع بودن آنها نمی باشد. طبق قانون ۱۸۸۸ که از سوی وزارت درآمد فدرال منتشر شد، کلیه شرکت ها و یا ارگان هایی که با ارز دیجیتال سر و کار دارند می بایست تمام تراکنش های دیجیتالی خود را به دولت گزارش دهند. از آنجایی که این مسئله جزء قوانین کشور آمده است، در صورتی که فعالیتی با این قانون مغایرت داشته باشد مشمول جریمه می شود. کشور برزیل بر این باور است که وجود این قوانین باعث می شود تا کلاهبرداری و پولشویی کمتر شوند.

این گزارش دهی ها در قوانین ارزهای دیجیتال در برزیل برای تراکنش های بالای ۳۰ هزار رئال برزیل می باشد. همچنین شرکت ها موظف هستند تا جزئیات تراکنش ها را هم اطلاع دهند. اطلاعاتی از قبیل اینکه آیا تراکنش ها در داخل کشور برزیل صورت گرفته اند و یا از طریق همتا به همتا بوده اند. خرید و فروش هایی که در داخل کشور انجام می شوند جزء دارایی و کالا محسوب می شوند (به همین دلیل مشمول مالیات می شوند) و اگر این معاملات خارج از کشور صورت بگیرد شامل صادرات می شود.

 

شرایط استخراج در قوانین ارزهای دیجیتال در برزیل

ماینینگ و یا همان استخراج در کشور منعی ندارد اما قوانین مشخصی هم ندارد. اشخاص بدون محدودیت در کشور برزیل مشغول به استخراج می باشند و در صورت ذخیره و نگهداری ارزهای دیجیتال مشمول مالیات می شوند. در لایحه ای اخیرا عنوان شده است که ممکن است ارزهای دیجیتالی را قانونی عنوان کنند و این موضوع بر روی مالیات ها می تواند بسیار تأثیر گذار باشد.

 

صرافی های کشور برزیل

خرید و فروش در این کشور قانون گذاری خاصی ندارد اما همانطور که گفته شد منعی هم ندارد. با توجه به قانون فدرال کشور که وظیفه ی قانون گذاری در رابطه با ارزهای دیجیتال را دارد، صرافی ها می بایست اطلاعات کامل تراکنش ها را به دولت گزارش دهند تا بدون مشکل به کار خود ادامه دهند.

مورد دیگر که صرافی ها را متضرر کرده است، مشمول مالیات بودن آنهاست. وزارت درآمد کشور برای تمام تراکنش ها مالیات چشم گیری را در نظر گرفته است. به دلیل وجود این مورد در قوانین ارزهای دیجیتال در برزیل، بسیاری از صرافی های کوچک ارز دیجیتال مجبور شدند تا کار خود را تعطیل کنند چراکه افراد دیگر تمایلی به انجام خرید و فروش و یا معاملات نداشتند.

 

قوانین مالیاتی

با توجه به بیانیه ای که در سال ۲۰۱۹ در این کشور اعلام شد، صرافی ها و یا افرادی که قصد انجام تراکنش با ارزهای دیجیتالی را دارند می بایست مشمول مالیات شوند. این تصمیم کشور بر روی صرافی ها تأثیر زیادی گذاشته است. چراکه میزان معاملات در کشور کاهش پیدا کرده بود. حتی در نتیجه ی این مالیات ها و تهدیدهایی مبنی بر پرداخت جریمه در صورت عدم پرداخت مالیات، دو صرافی معروف و مشهور در آمریکای جنوبی تعطیل شدند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

پانزده − 13 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا