اخبار بلاکچیناخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتالاخبار جهاناخبار قانون‌ گذاری

برزیل امسال یک آزمایش برای CBDC انجام خواهد داد

بانک مرکزی برزیل تأیید کرده است که این موسسه آزمایشی را در مورد اجرای ارز دیجیتال پیشنهادی بانک مرکزی (CBDC) اجرا خواهد کرد. روبرتو کامپوس نتو، رئیس بانک نیز اعلام کرد که این آزمایش جدید شامل عرضه ثابت توکن مذکور خواهد بود و به تفصیل این پایلوت طی شش ماه آخر سال جاری اجرا خواهد شد.

 

بانک مرکزی برزیل پروژه CBDC را پیش می برد

بانک مرکزی برزیل جزئیاتی را در مورد پیشرفت هایی که در مورد پروژه CBDC خود انجام داده است، ارائه کرده است. رئیس آن، روبرتو کامپوس نتو، به آزمایش نامشخصی در مورد استفاده از ارز در شش ماه پایانی سال جاری اشاره کرد. وی در مراسمی اعلام کرد:

این راهی برای ایجاد دیجیتالی شدن ارز بدون ایجاد وقفه در ترازنامه بانکی است. این پروژه باید در نیمه دوم سال به نوعی پایلوت داشته باشد.

 

کامپوس نتو همچنین در مورد نحوه استفاده از این ارز اشاره کرد و گفت که این ارز به سیستم انتقال ذخیره، نوعی سیستم پرداخت مبتنی بر فیات، مرتبط خواهد شد. با این برنامه آزمایشی، برزیل می تواند به پیشتاز کشورهایی که برنامه های CBDC در آمریکای جنوبی دارند، برسد.

کامپوس نتو همچنین نظر خود را در مورد وضعیت بازار ارزهای دیجیتال در برزیل ارائه کرد. او توضیح داد که ارزهای دیجیتال بیشتر به عنوان دارایی های سرمایه گذاری در نظر گرفته می شوند تا به عنوان یک روش پرداخت. با این حال، این می تواند تغییر کند زیرا پذیرش بیشتر در سطح جهانی و محلی به دست می آید.

 

مسیر رسیدن به CBDC و پانورامای نظارتی

بانک مرکزی برزیل از سال گذشته دستورالعمل‌هایی را که CBDC برزیل باید از آن پیروی کند، اصلاح کرد و اعلام کرد که هنوز در حال مطالعه و بحث در مورد امکان انتشار چنین ارزی است. با این حال، در ماه مارس، این موسسه از میان ۴۷ پیشنهاد، ۹ موسسه را انتخاب کرد که قادر به تولید پروژه‌های طراحی شده برای ارائه فرصت‌هایی هستند که یک واقعیت دیجیتال فرضی ممکن است در بخش‌های مختلف ارائه دهد.

برزیل همچنین در زمینه قانون گذاری برای تصویب یک چارچوب قانونی ارز دیجیتال یکپارچه پیشرفت هایی داشته است. از این نظر، نمایندگان و سناتورها اعلام کرده‌اند که چندین پیشنهاد را در طرحی ترکیب خواهند کرد که به کنگره برزیل ارائه خواهد شد. گزارشگران این طرح ها انتظار دارند این پیشنهاد جدید در ماه های آینده به تصویب برسد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا