برزیل و چین ادغام تجاری را عمیق‌تر می‌کنند

برزیل و چین به نقطه عطفی در یکپارچگی اقتصادی خود رسیده اند، زیرا اولین تسویه‌حساب دوجانبه در یوان چین قبل از سفر رئیس جمهور لوئیس ایناسیو لولا داسیلوا به چین تکمیل شد. به گفته تحلیلگران، تسویه‌حساب که توسط بانک صنعتی و تجاری چین (ICBC) پردازش شد، راه را برای پرداخت‌های ارزان‌تر و ساده‌تر بین کشورها هموار می‌کند.

 

برزیل و چین برای حل و فصل معاملات با استفاده از یوان چین اقدام می‌کنند

برزیل و چین به سمت یکپارچگی تجاری فشرده‌تر حرکت کرده اند و اولین توافق دوجانبه خود را با استفاده از یوان چین انجام داده اند. اولین تراکنش توسط بانک صنعتی و تجاری چین (ICBC) پردازش شد، بانکی که توسط دولت چین تعیین شده است تا به عنوان یک موسسه تسویه‌حساب برای شرکت‌های برزیلی که مصمم به استفاده از یوان برای تسویه‌حساب‌های بین‌المللی هستند، عمل کند.

 

ادغام یوان چین در تسویه‌حساب‌های فرامرزی راه ساده‌تری را برای شرکت‌ها به منظور مشارکت در معاملات تجاری بدون در نظر گرفتن عامل تبدیل ارز سوم نشان می‌دهد. برزیل و چین ماه گذشته توافقی را برای تسویه معاملات دوجانبه با استفاده از ارزهای ملی امضا کردند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا