Bored Ape Yacht Club – مجموعه ای از NFT های میلیون دلاری

بورد ایپ بات کلاب چیست؟

در ابتدا اجازه دهید در رابطه با معنی Bored Ape Yacht Club صحبت کنیم. بورد ایپ یات کلاب به معنی “باشگاه قایق تفریحی میمون کسل” می باشد. Bored Apes مجموعه ای از ۱۰,۰۰۰ NFT منحصر به فرد برروی بلاکچین اتریوم است. Bored Apes آواتارهای شبیه به همدیگر با ویژگی‌های کاملا متفاوت هستند و صد در صد برخی هم کمیاب‌تر از بقیه می باشند. به عنوان مثال، تنها ۵ درصد از میمون‌های Bored خز قرمز دارند و ۳ درصد دارای جلیقه دوچرخه‌سواری هستند.

 

داستان باشگاه قایق تفریحی میمون کسل

 

داستان باشگاه کشتی تفریحی میمون کسل

نکته جالب اینجاست که BAYC حول محور یک داستان می چرخد ​​که در آینده ای دور، این میمون های ثروتمند اما بی حوصله یک باشگاه انحصاری تشکیل می دهند و بیشتر روز های خود را در بار میگذرانند. هر شخصیت با تم میمون در مجموعه NFT شخصیت‌ها و ویژگی‌های مختلفی را به تصویر می‌کشد و داستانی برای خود دارد.

 

معرفی تیم سازنده بورد ایپ یات کلاب

Bored Ape Yacht Club توسط چهار بنیانگذار از طریق شرکت آنها Yuga Labs در سال ۲۰۲۱ ایجاد شد. بنیانگذاران با نام مستعار:

  • Gargamel
  • Gordon Goner
  • Emperor Tomato Ketchup
  • No Sass

شروع به کار کردند. به‌هرحال BuzzFeed.com در فوریه ۲۰۲۲ هویت Gordon Goner و Gargamel را فاش کرد. Greg Solano با نام مستعار Gargamel و Wylie Aronow با نام مستعار Gordon Goner، به عنوان بنیانگذاران Bored Ape Yacht Club (BAYC) معرفی شده اند.

 

معرفی تیم سازنده بورد ایپ یات کلاب

 

چه چیزی به میمون ها ارزش میدهد؟

آنچه در اصل به Bored Apes ارزش می دهد، فناوری بلاکچینی است که آنها بر اساس آن ساخته شده اند. میمون‌ها NFT هستند به این معنی که هر میمون یک آیتم منحصر به فرد با یک مالک است. صاحب هر میمون روی بلاکچین ثبت می شود و با ثبت شدن در دفتری دیجیتال و شفاف که همه می توانند آن را ببینند صاحب واقعی هر میمون مشخص می شود. هر زمان که یک NFT خریداری، فروخته یا منتقل می شود، ورودی جدیدی به بلاکچین اضافه می شود و جزئیات مالکیت به روز می شود.

ترکیبی از فناوری NFT، هنر چشم نواز و برخی تبلیغات، قیمت Bored Apes را به میلیون ها دلار افزایش داده است. برخی از Bored Apeها حتی میلیون ها دلار فروخته شده اند. در نظر داشته باشید که با نگه داشتن این NFT می توانید به سرور انحصاری Discord متصل شوید و با برخی از صاحبان مشهور ارتباط برقرار کنید و همچنین امتیازات رایگان مانند NFT های اضافی یا توکن های راه‌اندازی BAYC ApeCoin را بدست آوید. دارندگان Bored Ape همچنین می توانند NFT خود را به عنوان تصویر نمایه خود در توییتر نشان دهند.

در هر صورت قیمت بالای میمون ها به دلیل تقاضای مردم و افراد مشهور برای خرید آن هاست. پس خود مردم هستند که به آن این ارزش بالا را داده اند. همچین چندین شخصیت مشهور مانند جاستین بیبر، پاریس هیلتون، جیمی فالون و گوئینت پالترو، در میان دیگران، NFTهای BAYC را دارند که باعث افزایش قیمت آنها شده اند.

 

چه چیزی به میمون ها ارزش میدهد

 

Bored Ape Kennel Club (BAKC) و Mutant Ape Yacht Club (MAYC)

پس از موفقیت BAYC، یوگا لبز اقدام به ایجاد الگویی جدید برای هیجان دادن به پروژه خود کرد. در کمتر از یک سال، این شرکت مجموعه های NFT دیگری را به عنوان بخشی از برنامه های خود برای پاداش دادن به دارندگان BAYC منتشر کرده است.

اولین مورد، Bored Ape Kennel Club (BAKC) بود که از ۱۰۰۰۰ NFT تشکیل شده است که مجموعه‌ای از سگ‌های دیجیتال منحصربه‌فرد هستند که به عنوان همراهان Bored Apes پرورش یافته و به صورت رایگان بین همه اعضای BAYC توزیع می‌شوند.

همچنین Mutant Ape Yacht Club (MAYC) نیز وجود دارد که مجموعه ای از گونه های جهش یافته یا زامبی شده Bored Apes است. که تعداد آنها هم ۱۰۰۰۰ NFT می‌باشد.

نادر بودن و ویژگی‌های میمون‌های جهش یافته یا سگ ها به سطح میمون‌های کسل شما بستگی دارد.

 

Ape Kennel Club (BAKC) و Mutant Ape Yacht Club (MAYC)

 

با خرید هر Bored Ape به چه چیزی دسترسی پیدا میکنید؟

همانطور که می‌دانید هر NFT یا Bored Ape به عنوان یک دارایی فیزیکی برای شما به حساب نمی آیند و شما فقط گواهی مالکیت آن را به صورت دیجیتالی دارید. در کنار این گواهی مالکیت، با خرید هر Bored Ape به شما کارت عضویت باشگاه قایق تفریحی داده می شود، شما با این کارت به مزایایی فقط برای اعضا دسترسی پیدا می کنید.

در وهله اول با خرید یک میمون کسل شما به THE BATHROOM دسترسی پیدا میکنید، یک فضای دیجیتالی که در آن صاحبان هر Bored Ape می توانند گرافیتی دیجیتال بگذارند. مالکان Bored Ape همچنین به یک سرور خصوصی Discord دسترسی دارند که در آن می‌توانند با صاحبان دیگر بورد ایپ ها صحبت کنند.

 

اگر با NFT ها آشنایی ندارید میتوانید مقاله “NFT چیست؟ آشنایی با دنیای محبوب محتوای انحصاری! ” را مطالعه کنید.

 

معرفی The Bathroom

این فضا شامل یک بوم است که فقط برای کیف پول‌هایی که حداقل یک میمون دارند قابل دسترسی است. هر دارنده میمون می‌تواند هر پانزده دقیقه یک پیکسل روی دیوار Bathroom نقاشی کند و آن را به عنوان یک آزمایش هنری به اشتراک به گذارد.

 

معرفی The Bathroom

 

لیست گران‌قیمت ترین Bored Ape ها

۱. Bored Ape Yacht Club #8817 به قیمت ۳,۴۰۸,۰۰۰ دلار

Bored Ape شماره ۸۸۱۷ شاید خواب آلودترین میمون بی حوصله ای باشد که کلاه اسپینر بر سر دارد. این اثر هنری دیجیتال در خانه حراجی مشهور Sotheby’s Metaverse Marketplace به حراج گذاشته شد و پیشنهاد برنده ۳.۴ میلیون دلار (۸۵۲.۳۹ ETH) بود. جذابیت آن از ترکیب منحصر به فردی از ویژگی ها ناشی می شود. یک گوشواره حلقه ای نقره ای و یقه اسکی پشمی این ظاهر را کامل می کند، با کمیاب‌ترین ویژگی خز طلای جامد.

 

1. Bored Ape Yacht Club #8817 به قیمت 3,408,000 دلار 

 

۲. Bored Ape Yacht Club #3749 با قیمت ۲,۹۰۷,۰۱۶ دلار

یکی دیگر از میمون های طلایی NFT که با تی شرت مشکی خود که روی پس زمینه زرد قرار گرفته است، طنین انداز می شود و با ترکیب خز طلای جامد و چشم های دارای پرتو لیزر که تیراندازی می کند جذاب تر میشود. طبق ابزار Rarity، این تنها Bored Ape است که این ویژگی‌ها را دارد. ارزش فروش آن ۷۴۰ اتریوم بود زمانی که قیمت اتر ۳۹۲۸.۴۰ دلار بود.

 

2. Bored Ape Yacht Club #3749 با قیمت 2,907,016 دلار 

 

۳. Bored Ape Yacht Club #232 با قیمت ۲,۸۱۱,۷۹۱ دلار

معامله Bored Ape #232 در بازار LooksRare با قیمت ۱۰۸۰.۶۹ ETH یا ۲.۹ میلیون دلار انجام شد و خریدار آن Deepak Thapliyal است. خز طلایی آن فقط در ۰.۴۶ درصد از میمون های خسته در مجموعه BAYC یافت می شود. ظاهر کلی آن دارای یک ژاکت Smocking و یک کلاه Seaman با چشمان خواب آلود همراه است.

 

3. Bored Ape Yacht Club #232 با قیمت 2,811,791 دلار

 

۴. Bored Ape Yacht Club #8585 با قیمت ۲,۷۰۲,۴۶۲ دلار

این فروش تبلیغات زیادی را به همراه داشت، عمدتاً به دلیل افزایش قیمت آن. اما همچنین به این دلیل که BAYC با این فروش به عنوان یکی از مجموعه های پیشرو برجسته شد. احتمالاً زیباترین میمون بی حوصله ای که تا به حال دیده اید! یک پس‌زمینه آبی، یک میمون بی‌حوصله دارای خز تریپی با تاج پادشاه و عینک‌ آفتابی قلبی شکل.

 

4. Bored Ape Yacht Club #8585 با قیمت 2,702,462 دلار

 

۵. Bored Ape Yacht Club #2087 با قیمت ۲,۳۰۷,۶۳۸ دلار

ظاهر سرگرم‌کننده (اما عصبانی) BAYC NFT باعث شد تا این میمون با قیمت ۷۶۹ ETH فروش رود. این نه تنها نهمین میمون کمیاب در میان مجموعه BAYC NFT بلکه یکی از ساده‌ترین میمون‌ها با تنها ۴ ویژگی است!

 

4. Bored Ape Yacht Club #8585 با قیمت 2,702,462 دلار

 

آموزش خرید Bored Ape

در حال حاضر شما میتوانید در بعضی از بازار های NFT مانند OpenSea.com لیست کامل میمون ها را برای فروش ببینید و برای خرید آن ها پیشنهاد دهید. خریداران Bored Ape به کیف پول اتریوم مانند MetaMask نیاز دارند.

 

کلام آخر

در اینجا در رابطه با ویژگی‌های شخصیت‌های Bored Ape و ارزشمندی آنها صحبت کردیم. جدای از منحصر به فرد بودن، هر NFT قابل اثبات و قابل تایید است. Bored Ape Yacht Club به عنوان یک پروژه به چندین دلیل جذاب است. در حال حاضر BAYC یک جامعه قدرتمند دارد و روز به روز در حال رشد است. با این تفاصیر در آخر شما تصمیم گیرنده هستید که روی این میمون ها سرمایه گذاری کنید یا خیر.

امتیاز دهید

آرمان محمدی

محقق و دوست‌دار دنیای کریپتو و دارای چند سال تجربه در زمینه ترید ارز دیجیتال و فارکس. یه گیمر که چند سالی هست در صنعت P2E و P2P فعالیت دارم. امیدوارم از مطالب و مقالات آموزشی من اطلاعات کافی رو کسب کنید تا بتوانید مسیر درستی را در زمینه ارزهای دیجیتال پیش ببرید. خیلی خوشحال میشم اگر نظر یا انتقادی دارید کامنت بزارید تا بتونم به شما کمک کنم و به نتایج بهتری برسیم. دوست دار شما آرمان

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا