تسویه‌حساب‌های بین‌المللی بولیوی به یوان چین

بولیوی به فکر استفاده از یوان چین در تسویه‌حساب‌های تجاری بین‌المللی است!

 

بولیوی به استفاده از یوان چین در تسویه‌حساب‌های تجاری بین‌المللی فکر می‌کند

دولت بولیوی اعلام کرده است که در حال بررسی استفاده از یوان چین به عنوان جایگزینی برای دلار آمریکا برای تسویه‌حساب‌های تجاری بین‌المللی است. رئیس جمهور بولیوی، لوئیس آرس، به بانک مرکزی دستور داد تا در مورد اینکه آیا پیشرفت اخیر در مورد استفاده از پول چین در برزیل و آرژانتین می‌تواند در مورد بولیوی نیز اعمال شود، تحقیق کند.

 

آرس در دیدار با خبرنگاران بولیوی اظهار داشت:

در دنیا کشورهای متعددی هستند که در حال گذر از نقدینگی دلار هستند، کاری که آرژانتین، برزیل، فرانسه و کشورهای عربی انجام می‌دهند، کم نیست. آنها چه کار می‌کنند؟ آنها تصمیم می‌گیرند که با دلار معامله نکنند.

 

بولیوی اخیراً قانونی را تصویب کرده است که نیمی از ذخایر طلای خود را به دلار بفروشد تا بتواند مشکلات نقدینگی دلاری خود را حل کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا