بولیوی طلا را به دلار می‌فروشد

بولیوی قانونی را برای فروش طلا به دلار تصویب می‌کند.

 

بولیوی قانونی برای فروش طلا به دلار تصویب کرد

بولیوی اخیرا قانونی را تصویب کرد که به دولت اجازه می‌دهد تا ۵۰ درصد از ذخایر طلای خود را به دلار بفروشد و کمبود داخلی دلار را کاهش دهد. این قانون به دولت اجازه می‌دهد تا در مورد فروش ۲۲ تن طلا از تقریباً ۴۴ تن طلای موجود در ذخایر محلی مذاکره کند.

 

این ابتکار در سال ۲۰۲۱ ارائه شده بود، اما اخیراً توسط کنگره که تحت سلطه حزب رئیس جمهور بولیوی، لوئیس آرس است، نجات یافت و به تصویب رسید. Jorge Richter، سخنگوی ریاست جمهوری، هدف از تصویب سریع این قانون را توضیح داد.

 

او بیان کرد:

کشور ابزاری دارد تا این اتفاقات و موقعیت‌های روزهای گذشته که می‌دانیم مشکلات در تولید ارز دلاری بود، تکرار نشود.

 

تقریباً همه بانک‌های بولیوی قبلاً محدودیت برداشت روزانه ۳۰۰ دلار را برای کاربران خود تعیین کرده بودند و بانک مرکزی بولیوی مجبور بود فروش مستقیم را برای برآوردن تقاضای داخلی برای ارز خارجی سازماندهی کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا