Boki، کلکسیونی برای علاقه‌مندان به وب۳

معرفی پروژه Boki

بوکی کلکسیونی از ۷,۷۷۷ توکن غیرقابل تعویض (NFT) است که در بلاکچین اتریوم قرار دارد. هدف تیم پروژه Boki جذب ماجراجویان و رویاپردازانِ علاقه‌مند به یادگیری و رشد در وب ۳ است که زمین‌های جدید را کشف می‌کنند، دوستان جدید پیدا می‌کنند و گروه‌ها را با یکدیگر رشد می‌دهند. هر بوکی به شما امکان دسترسی به کانال‌های Discord، رویدادهای در بستر دیجیتال، کالاهای انحصاری و چندین مورد دیگر را می‌دهد. دنیای بوکی برای همه افراد با هر شخصیتی مهیا است.

 

معرفی پروژه Boki

 

بنیانگذاران و هنرمندان پروژه بوکی

این پروژه توسط فردی بنام Otter بنیانگذاری شده است که به حفاظت از طبیعت و رویاهای بزرگ علاقه‌مند می‌باشد. چندین هنرمند، انیمیشن‌ساز، توسعه‌دهنده، نویسنده و مدیر جامعه در کنار او فعالیت می‌کنند. سایر هنرمندان را نیز در لیست زیر با شما به اشتراک خواهیم گذاشت:

  • Fozzie Bear: قصه‌گو پروژه
  • Orangejelly: هنرمند
  • The Seoulful: هنرمند
  • Bunk: هنرمند / انیمیشن‌ساز
  • Motion: هنرمند / انیمیشن‌ساز
  • Alec: توسعه‌دهنده
  • Pangea: توسعه‌دهنده
  • Boo: مدیر جامعه
  • Tibo: جامعه
  • Yelaoshi: جامعه

 

نقشه راه Boki NFT

طبق نظریه خود بوکی، هدف پروژه تبدیل شدن آن به یک برند جهانی شناخته‌شده با ارتباط آزادانه و روحیه ماجراجویانه است. همچنین در نقشه راه بوکی قید شده است که تیم Boki قصد دارد تا با میزبانی رویدادها در سال ۲۰۲۲، ماجراجویی‌های بوکی را به زندگی واقعی گسترش دهد. این رویداد قرار است تا با NYC NFT آغاز شود.

 

نقشه راه Boki NFT

 

به علاوه، دنیای بوکی با ایردراپ‌هایی برای دارندگان NFTها قصد گسترش Boki را دارد. جزئیات بسیاری در این رابطه عنوان نشده اما گفته شده است که این ایردراپ شامل “همراهان ماجراجویی” می‌باشد.

 

ارتباط با پشتیبانی پروژه

در صورتی که مدیران انجمن Boki قادر به پاسخگویی به سؤالات کاربران نباشند، پروژه Boki کانال‌های پشتیبانی در بخش “Get Support” و گزینه “General Support” را پیشنهاد می‌کند. در ادامه و با انتخاب این گزینه، تیکتی برای کاربران باز خواهد شد که تیم پشتیبانی بوکی مستقیماً به فرد کمک خواهند کرد. در نتیجه، از پیام مستقیم به تیم پشتیبانی و یا مدیران انجمن خودداری کنید.

 

ایردراپ همراه ماجراجویی

پس از ضرب کردن‌های توکن، تیم پروژه Boki با ارائه ایردراپ‌های مخصوص برای دارندگان، گسترش دنیای بوکی را آغاز خواهد کرد؛ نام این ایردراپ نیز همراه ماجراجویی بوکی است.

برای مشاهده لیست کامل توکن‌های NFT می‌توانید به سایت OpenSea مراجعه نمایید.

 

لیست توکن‌های بوکی

 

انجمن/جامعه Boki

افراد در بوکی جزئی از خالقان این پروژه به حساب می‌آیند و پروژه برای هر آن چیزی که هر فردی در جامعه ایجاد می‌کند، ارزش قائل می‌شود. افراد با استعداد همواره در حال اضافه شدن می‌باشند و تیم بوکی برای دستیابی به اهداف تعیین‌شده، با اعضای جامعه همکاری خواهد کرد. به منظور ادغام ذهن‌های منحصر به فرد، تیم پروژه Boki جامعه را با فعالیت‌ها، بازی‌ها و چالش‌ها درگیر می‌کند و از همین رو، افراد آنجا را خانه خود می‌دانند.

 

ثبات پروژه Boki

هدف تیم حفظ روند بهبود جامعه می‌باشد. از همین رو، همواره در تلاش هستند تا مسئولیت‌های مالی خود را در قبال برند، تیم و جمع‌آوری‌کننده‌ها به نحو احسنت انجام دهند. همچنین بوکی به دنبال شرکایی است تا ارزش‌های بیشتری را به جامعه بوکی اضافه کنند.

 

ثبات پروژه Boki

 

ساختار ضرب کردن در پروژه بوکی

مینت و یا همان ضرب کردن تنها از طریق خود وب سایت بوکی امکان‌پذیر است. تیم توسعه Boki رباتی که قرارداد هوشمند ERC721A می‌باشد را ایجاد کرده است تا به رویاپردازان (اعضای جامعه ضرب کردن) ضمانت دهد که ضرب کردن برای کار آنها وجود دارد. هزینه هر NFT بوکی ۰.۰۶۶ اتریوم خواهد بود که حق امتیاز ثانویه پروژه ۵ درصد است. در ادامه فرایند مینت کردن ا نیز خواهیم گفت.

 

نحوه خرید Boki NFT

توکن‌های NFT بوکی نیز درست همانند سایر ارزهای دیجیتال قابلیت مینت شدن (ضرب کردن) را در پلتفرم‌های مخصوص دارند. همچنین امکان ترید کردن این توکن‌ها با سایر ارزهای دیجیتال و تبدیل آنها به توکن‌های غیرقابل تعویض دیگر وجود دارد. به منظور ضرب کردن توکن‌های Boki NFT می‌بایست اتریوم خریداری شود تا به NFT تبدیل شود؛ راحت‌ترین کار برای این موضوع نیز مراجعه به سایت‌های Coinbase، Binance و eToro است که از مطرح‌ترین صرافی‌ها به شمار می‌روند. در ادامه کیف‌پول متامسک نیز برای مینت شدن باید آماده باشد که با مراجعه به سایت و دانلود آن به راحتی انجام می‌شود.

توجه! سایت و لینکی که برای دانلود در اختیار دارید را ۲ بار و یا حتی ۳ بار بررسی کنید تا از کلاهبرداری جلوگیری نمایید.

پس از بررسی‌ها و تأیید صحت سایت، گزینه “connect wallet” را انتخاب و وارد شوید. با انتخاب گزینه مینت (Mint)، کیف پول باز و فرایند ضرب کردن شروع می‌شود. هزینه‌های گس را همیشه در نظر داشته باشید و حتما از سایت “BOKI.ART” برای مینت کردن و اتصال کیف‌پول استفاده نمایید.

امکان خرید توکن Boki NFT از طریق ارزهای دیجیتال متعددی وجود دارد و در دسترس‌ترین آنها اتریوم می‌باشد. در صورت تمایل به بالاترین میزان امنیت، سایت eToro می‌تواند برای خرید اتریوم مناسب باشد. این سایت خلاق راه‌های بینظیری برای خرید ارز ارائه می‌دهد.

 

نحوه خرید Boki NFT

 

معایب و مشکلات Boki NFT

بدیهی است که کلیه ارزهای رمزنگاری شده دارای ثبات نیستند. فضای NFTها بازاری متعارف و عادی نیست و از همین رو، امکان کلاهبرداری و زیر پا گذاشتن قوانین وجود دارد. با این حال، هنرمندان و توسعه‌دهندگان همواره تمام تلاش خود را برای امنیت پروژه Boki در پیش می‌گیرند. بزرگترین مشکل در این زمینه، خرید و فروش داخلی است که هنرمندهای کمی آن را در ماه‌های گذشته امتحان کرده اند. مشکل دیگری که در این پلتفرم اتفاق افتاده بود و می‌توان به آن اشاره کرد، خرید و فروش داخلی‌ای بود که یکی از هنرمندان، Buetrec، انجام داد و به صورت عمومی منتشر شد. جامعه بوکی نیز برای مجازات، او را برای همیشه از جامعه بیرون کرد.

 

سؤالات متداول

هزینه یک Boki چقدر است؟

 ارزان‌ترین توکن غیرقابل تعویض NFT طی ۳۰ روز گذشته زیر ۴۸۲ دلار فروخته شد و بیشترین قیمت هم حدود ۱۸۲۰ دلار بود.

جایگزین‌های محبوب Boki چه هستند؟

 بسیاری از افراد که دارنده‌ی NFTهای بوکی هستند دارای goblintown.wtf، Cheebs NFT، ELFTOWN.WTF و We Are All Going to Die نیز می‌باشند.

هدف تیم پروژه Boki چیست؟

 پروژه‌ای با محوریت جامعه افراد است که قصد ایجاد فضایی برای دارندگان بوکی دارد تا در وب ۲ و وب ۳ خود واقعی باشند.

چه کسی بوکی را آغاز کرده است؟

 پروژه Boki توسط فردی بنام Otter که علاقه‌مند به NFT و مبادلات آن می‌باشد، بنیانگذاری شده است.

NFT بوکی از کجا خریداری می‌شود؟

 درست همانند سایر توکن‌ها، NFT بوکی در پلتفرم‌های ثابت قابلیت خرید و فروش، مبادله و سرمایه‌گذاری دارند. صاحبان توکن و توسعه‌دهندگان سه پلتفرم را جزء بهترین‌ها معرفی نموده‌اند. امکان خرید توکن‌های غیرقابل تعویض پروژه Boki در OpenSea، LooksRare و X2Y2 وجود دارد.
امتیاز دهید

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا