اخبار جهاناخبار ارز دیجیتال

خرید اوراق قرضه دولتی توسط بانک مرکزی انگلیس

به دنبال نوسانات شدید بازارهای اروپایی در چند روز گذشته و کاهش سریع یورو و پوند در برابر دلار آمریکا، بانک مرکزی انگلیس تصمیم به مداخله در بازارهای اوراق قرضه گرفته است. بازده اوراق قرضه دولتی بریتانیا نامنظم بوده و پوند استرلینگ نیز در برابر دلار آمریکا به پایین‌ترین حد خود رسیده است. روز چهارشنبه، بانک انگلستان خاطرنشان کرد که تجدید قیمت قابل توجه دارایی‌های بریتانیا را بسیار دقیق زیر نظر دارد.

 

بانک مرکزی در بازارهای اوراق قرضه انگلیس مداخله می‌کند

بانک مرکزی انگلیس (BOE) روز چهارشنبه فاش کرد که به طور موقت خرید اوراق قرضه طولانی مدت را آغاز کرده و تاکتیک‌های انقباض کمی را که بانک مرکزی اخیراً به کار گرفته است، به حالت تعلیق در می‌آورد. دو روز پیش، پول فیات بومی بریتانیا، پوند استرلینگ، در برابر دلار آمریکا به پایین‌ترین حد خود رسید و در معاملات صبح روز چهارشنبه، پوند به ۱.۰۵۴۱ دلار کاهش یافت.

 

بازده اوراق قرضه دولتی بریتانیا در چند وقت اخیر به شدت افزایش یافته است و از نوسانی مشابه اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده رنج می‌برد. بازده در بریتانیا بیشترین افزایش را از سال ۱۹۵۷ تجربه کرد و BOE در بیانیه‌ای در روز چهارشنبه گفت که وضعیت را به دقت زیر نظر دارد.

 

BOE روز چهارشنبه اعلام کرد:

اگر اختلال در این بازار ادامه یابد یا بدتر شود، ثبات مالی بریتانیا با خطر جدی مواجه خواهد شد.

 

بانک مرکزی انگلیس افزود:

این امر منجر به تشدید بی‌دلیل شرایط تامین مالی و کاهش جریان اعتبار به اقتصاد واقعی خواهد شد. در راستای هدف ثبات مالی خود، بانک انگلستان آماده است تا عملکرد بازار را بازگرداند و خطرات ناشی از سرایت به شرایط اعتباری برای خانوارها و مشاغل بریتانیا را کاهش دهد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا